Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Результати виборів повинні відображати думку виборців!

20.08.2010

rfrt33dcv_250.jpgДнями за участю експертів, представників органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації відбулось засідання круглого столу в Чернігівській міській раді, на якому обговорювався Закон України № 2487/VI «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Чернігівську обласну організацію Народної Партії представляли Юрій Ткач - заступник голови міської парторганізації, працівники обласного секретаріату Олена Муравйова та Ігор Бурменко. Засідання мало оглядово-аналітичний характер і тому, на думку представників народників, кожному небайдужому виборцю було б цікаво ознайомитись з практичними висновками щодо тлумачення цього Закону.

Учасники засідання в ході обговорення зазначали певний позитив у новому Законі та вказували на його протиріччя, неоднозначне тлумачення, недоліки, які можуть призвести до порушень під час виборчої кампанії. Зокрема підкреслювалось, що виборцям  необхідно заздалегідь перевірити свої дані у реєстрі виборців, адже якщо з`ясується, що людини немає у списках безпосередньо у день виборів, то проголосувати можливо тільки за рішенням суду, а часу для цього відводиться зовсім мало.

Стосовно строків, на жаль, вони дуже стислі, до виборів залишається трохи більше двох місяців, і чи будуть внесені  необхідні зміни до Закону Верховною Радою України. Тому ще не відомо, за якими остаточними правилами вони відбудуться. Прозвучала і банальна, на перший погляд, порада громадянам - уважно слідкувати за повідомленнями у пресі щодо змін у виборчому законодавстві та особливостей місцевих виборів.

Якщо починаєш уважно вивчати Закон, то розумієш, що там усе набагато складніше. Навіть якщо за партійний список проголосувало більше 3% виборців, це ще не означає, що партія отримає депутатські мандати. Так, за нової редакції Закону про місцеві вибори, ради в містах та районах з населенням менше 100 тисяч жителів (кількість депутатів від 36 до 50 чоловік) будуть сформовані у складі 3-5 фракцій, а не 5-9 як це було на останніх місцевих виборах 2006 року. Тому що для потрапляння місцевої організації партії у раду, крім подолання тривідсоткового бар’єру необхідно, щоб кількість отриманих голосів виборців дорівнювала або була більшою за виборчу квоту. Викликає сумнів також теза Закону щодо віднесення до компетенції обласних рад права визначати загальний склад міських і районних рад. Чому б їм самим не надати цю можливість? І з кожним днем нез`ясованих питань виникає все більше і більше.

Постає і практичне питання: «Як зробити вибір чернігівців (виборців взагалі) свідомим?» Під таким гаслом уже відбулось чергове засідання в міському експертному клубі «Чиста політика», де під час засідання круглого столу експертами методом «мозкового штурму» було названо кілька десятків актуальних проблем міста, що потребують негайного вирішення. Шляхом рейтингового голосування було визначено найбільш актуальні проблеми міста. Найближчим часом майбутнім учасникам місцевих виборів буде запропоновано бачення експертів з вирішення 10 найголовніших проблем Чернігова. До речі зазначимо, що левова частка цих пропозицій надійшла від представників Народної Партії. Порівнюючи пропозиції кандидатів, виборці зможуть оцінити рівень їх професіоналізму та потенціал. Тому не будемо залишатися байдужими, бо ми обираємо владу! 

Ігор Бурменко,

 консультант Чернігівського обласного секретаріату

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".