Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Проблема збереження миру на Землі є найважливішою

21.09.2010

 

Заклики до миру на Землі асоціюються насамперед з листівками, які друкувалися ще в радянські часи. Пояснення цьому – роки воєнних дій на території Союзу. Минає час, і сьогодні мир сприймається як повсякденна реальність, хоча й нині для когось він мрія. Адже саме зараз десь ведуться бойові дії, гине мирне населення або терористи захопили літак, школу чи адміністративну будівлю. І всі, хто є заручниками конфлікту, мріють тільки про одне – про мирне небо над головою. Саме заради збереження миру на землі, загального припинення вогню і відмови від насильства у 1982 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру. Асамблея заявила, що День миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всі держави-члени організації системи Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації відповідним чином відзначати День миру, у тому числі шляхом інформування громадськості, і співробітництва з Організацією Об'єднаних Націй.

В Україні День миру визначено Указом Президента від 05.02.02 і відзначається щороку 21 вересня. Таким чином наша країна схвалює рішення Генасамблеї ООН і підтверджує відданість України ідеалам миру.

Проблема збереження миру на Землі – найважливіша, оскільки під час виникнення глобального військового конфлікту в світі, з ядерною зброєю та ядерними технологіями всі інші проблеми втрачають сенс.

Сьогодні є декілька найбільш небезпечних загроз встановлення миру на землі, серед них розробка та використання ядерної зброї, ведення війн, тероризм.

Жорстока реальність полягає в тому, що ніколи ще в історії людства не накопичувалася така кількість смертоносної зброї, її досить, щоб кілька разів знищити все живе на Землі або й саму планету.

Безумовно, ядерне роззброєння країн сприяє встановленню миру на планеті, і низка країн відмовилась від такої зброї. Так, наприкінці XX ст. міжнародна обстановка у світі змінилася від конфронтації до взаєморозуміння і співробітництва. У 1994 році Україна першою серед країн світу відмовилася від ядерної зброї (на час проведення цієї акції вона мала третій за потужністю у світі ядерний арсенал). Проте до сьогодні світова спільнота не відмовилась від ядерної зброї, адже низка країн мають на озброєнні тисячі ядерних зарядів.

Значної шкоди планеті та її мешканцям завдають війни. Відомо, що найбільша кількість жертв через політичні причини є наслідком війни. За час Другої світової війни в СРСР (1941 — 1945 рр.) загинуло близько 55 млн осіб, було повністю знищено 1710 міст та 70 тисяч селищ. Під час В'єтнамської війни у 1960-ті роки було вбито близько 7 млн місцевих мешканців і 57 тисяч американців. Окрім загибелі людей і великих руйнувань, військові дії завдають величезних збитків навколишньому середовищу.

Учені підрахували, що за більш як чотири тисячоліття відомої нам історії лише близько трьохсот років були абсолютно мирними. Війни на планеті забрали вже понад 4 млрд людських життів. Кількість загиблих різко зростала з розвитком засобів знищення людей та розширенням масштабів військових дій.

Тож, не зважаючи на те, що сьогодні світова спільнота стала більш толерантною і поміркованою, проблема збереження миру на Землі залишається гострою, і його досягнення можливе за умови взаємопорозуміння і всебічного співробітництва, вирішення цієї проблеми – найважливіша передумова для розв'язання інших глобальних проблем розвитку людства.

Наталія Куксенко

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".