Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Людмила Дригало: «Робитиму все можливе, аби не допустити ліквідації статусу постраждалих громадян, які мешкають у 4-й чорнобильській зоні, та зберегти пільги для найбільш незахищених верств населення»

13.10.2011

 

DSC00569.JPGЩороку перед прийняттям головного фінансового документа країни у м. Біла Церква гостро постає і активно обговорюється питання щодо ліквідації статусу постраждалих громадян, які мешкають у 4-й Чорнобильській зоні. Але справа тут не в самому статусі території, а в соціальному захисті цих людей. Близько 130 тис. жителів Білої Церкви, а також більш як 25 тис. дітей користуються пільгами на підставі проживання у 4-й зоні радіоактивного забруднення. Отож, поки місто належатиме до цієї «зони», поти білоцерківці матимуть передбачені законодавством пільги. Але цього року вище керівництво держави під прикриттям фінансової скрути вишукує різноманітні приводи, аби зняти з мешканців Білої Церкви статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, а отже, і ті пільги, якими нині користуються білоцерківці.

Нині це питання дуже важливе і болюче для Білої Церкви, а тому, щоб отримати детальну інформацію стосовно цієї проблеми ми звернулися  до голови Київської регіональної організації Народної Партії, депутата Білоцерківської міської ради Людмили Дригало.

- Шановна Людмило Борисівно, у квітні 2011 року ви стали ініціатором подання депутатського запиту депутатів Білоцерківської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо «зонального статусу» Білої Церкви. Розкажіть, будь ласка, про причини виникнення питання щодо зняття з міста 4-ї зони та яка його подальша доля.

- Навесні цього року в засобах масової інформації поширилася чутки про зняття 4-ї зони, а значить і статусу постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС.

Відповідно до закону 2008 року межі зон встановлюються та переглядаються Кабінетом Міністрів України на основі експертних висновків Національної комісії радіаційного захисту населення один раз на три роки. Якраз у 2011 рік вищезгадана комісія має визначити статус міста як території посиленого радіологічного контролю, висновок якої, на мою думку, буде однозначним – радіаційний стан Київської області знаходиться у нормі. Але у цьому питанні ми найбільш акцентуємо увагу на стані здоров’я людей, які захворіли внаслідок Чорнобильської катастрофи. За останніми даними, всі аналізи, що проводились у Білій Церкві стосовно здоров’я наших громадян, вказують на те, що кожного року кількість хворих у місті стрімко зростає. Незаперечним лідером є онкозахворювання. Навіть після 25 років із дня аварії у людей, які проживають на радіоактивно забрудненій території народжуються хворі, з ослабленим імунітетом, не рідко онкохворі діти. Наслідки аварії ми та наші діти ще досі пожинаємо. Тому люди повинні відчувати підтримку і турботу з боку держави, а пільги, якими вони користуються, дають їм можливість хоч трохи поліпшити своє життя, підтримати своє здоров’я та допомогти у лікуванні хвороб, звісно, це все потребує значних фінансових затрат.  

Розуміючи всю важливість і серйозність питання, ще у квітні цього року на засіданні чергової сесії міської ради я озвучила, а депутати Білоцерківської міської ради одноголосно підтримали, депутатський запит до Кабінету Міністрів України з проханням не допустити зняття статусу 4-ї чорнобильської зони з нашого міста.

- У той час як ведеться робота з формування бюджету України на 2012 рік, від влади надходять різноманітні пропозиції щодо зняття пільг для найбільш незахищених категорій громадян. Незаперечним є той факт, що наявність статусу постраждалих громадян, які проживають у 4-й чорнобильській зоні, також передбачає для них низку видатків. Яка ваша позиція стосовно цього питання?

-  Я ставлюся до скорочення пільг украй негативно.  У червні цього року за поданням Кабінету Міністрів України Верховна Рада України за підписом Президента України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», яким установлено, що з 19 червня поточного року виконання положень окремих законів застосовуватиметься в порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України, виходячи з фінансових можливостей бюджету Пенсійного фонду України. Тобто уряд отримав можливість управляти фінансовими процесами держави в ручному режимі, нівелювати ряд соціальних норм, гарантованих Конституцією України. Таким чином Кабінет Міністрів на власний розсуд вирішуватиме розміри цих виплат, тобто може збільшити або зменшити, або залишати на тому рівні, на якому вони нині знаходяться.

Звісно, проведення такої політики насторожує простих людей. Знаючи нинішню нестабільну соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні, чорнобильці та інші соціальні категорії громадян висловлюють побоювання, що урядовці зменшать або взагалі скасують виплату цих пільг. З точки зору юриспруденції, у цьому випадку Кабмін прямо порушуватиме ст.22 Конституції України, в якій чітко зазначено, що при прийнятті нових  законів  або  внесенні  змін  до  чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав  і свобод. Спираючись на цю конституційну норму, люди матимуть змогу оскаржувати рішення уряду в судовому порядку.

Сподіваюсь, що у цій ситуації переможе здоровий глузд наших політиків, і будуть прийняті правильні, справедливі рішення на благо українського народу.

- Людмило Борисівно, ви, як голова Київської регіональної організації Народної Партії, чи намагаєтесь вирішити це питання на державному рівні? Чи зверталися ви до фракції Народної Партії у Верховній Раді України, аби донести волю народу до народних депутатів, які дослухалися б до думки людей і не приймали антисоціальних законів?

- Звичайно, народники Київщини не стоять осторонь, а активно беруть участь у вирішенні цього питання.

Як ви знаєте, у Верховній Раді України є фракція Народної Партії, яка налічує 20 народних депутатів. Я розумію, що це не 220 народних обранців, які могли б вплинути на позитивне вирішення цього питання, але публічно висловити свою думку, донести інформацію до нардепів інших політичних сил, вплинути певним чином на прийняття цих законів, звісно ж, наша фракція може. Також я звернулася до фракції Народної Партії у Верховній Раді України з роз’ясненням своєї позиції та проханням не підтримувати ті законопроекти, які скасовують або урізають пільги соціальних категорій громадян.

Як жителька Білої Церкви, добре знаю про проблеми нашого міста, людей, про труднощі, з якими вони стикаються щодня. Тому робитиму все можливе, аби не допустити ліквідації статусу постраждалих громадян, які мешкають у 4-й чорнобильській зоні, та зберегти пільги для найбільш незахищених верств населення.

Сподіваюсь, що фінансові проблеми наша держава вирішуватиме не за рахунок громадян України, зокрема чорнобильців, які отримують пенсії в межах тисячі гривень і такі ж заробітні плати, а за рахунок впровадження нових демократичних реформ, європейських стандартів життя, розвитку економічної, соціальної та духовної сфер життя.

Спілкувалась Катерина Головіна,

прес-секретар Київської регіональної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".