Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Російські і європейські посадовці сперечаються через плани з будівництва газопроводів - The International Herald Tribune

01.02.2011

У середу на щорічній Європейській газовій конференції у Відні мала місце публічна суперечка російських і європейських посадовців у сфері енергетики, пише Джуді Демпсі. Йшлося про те, як Європейський Союз може диверсифікувати поставки природного газу. Чимало східноєвропейських країн повністю залежать від російського газу.

Суперечка була пов’язана з тим, що, за словами експертів, газові експортери тепер конкуруватимуть в Європі з іншими джерелами енергії на кшталт скрапленого природного газу. А це, своєю чергою, порушує питання про економічну доцільність дорогих газопровідних проектів, пише автор.

«Ми повинні інтегрувати європейські проекти, – цитує автор пропозицію колишнього міністра закордонних справ Німеччини Йошки Фішера. – Бізнес-інтереси були б об’єднані, а, головне, це дозволило б Європі диверсифікувати поставки». Як пояснює автор, це означає – об’єднати проект Nabucco з проектами TAP («Трансадріатичний газопровід») і I.T.G.I. (Туреччина-Греція-Італія). За планом, такий спільний проект буде названо Південним газовим коридором.

Щодо проекту російського «Газпрому» Йошка Фішер сказав: «”Південний потік” не підвищить для нас диверсифікацію. Це російський проект».

На противагу йому, пише Джуді Демпсі, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв зазначив: «”Південний потік“ може бути надійним партнером. Він дозволить Європі диверсифікувати поставки і вдосконалити їхню безпеку». Адже, за його словами, цей проект обмежить залежність Росії від таких транзитних країн як Україна, і дозволить запобігти перебоям у поставках до Європи.

Окрім того, Європейський Союз заграє з багатими на енергоресурси Азербайджаном і Туркменістаном, які мають продавати газ для поставок по Південному газовому коридору, пише автор. Але ці країни ще не прийняли остаточних рішень.

«Наступні кілька місяців будуть вирішальними у плані того, яке рішення прийме Азербайджан», – цитує автор статті Дженніфер Колідж, виконавчого директора CMX Caspian and Gulf Consultants. Саме це рішення може стати найважливішим для подальшої долі Nabucco, додає автор статті.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.nytimes.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".