Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Газ без посередників: що буде після «РосУкрЕнерго» - BBCRussian

16.02.2011

Компанії «Газпром», «Нафтогаз України» та «РосУкрЕнерго» у листопаді 2010 року підписали пакет угод, за якими швейцарський трейдер зобов’язаний погасити заборгованість перед російським холдингом обсягом 810 млн доларів. «Нафтогаз України» обіцяв повернути 12,1 кубометрів газу за рішенням стокгольмського арбітражу, а «РосУкрЕнерго» – «Нафтогазу» 1,7 млрд доларів. Підписавши угоди, сторони врегулювали відносини. Надалі співпраця вже триватиме без «РосУкрЕнерго», запевняє провідний експерт українського центру Разумкова Володимир Омельченко.

«РосУкрЕнерго» вже виконала свою роль, зазначає експерт. За рішенням арбітражного суду Стокгольма, ця компанія передасть одержаний газ «Газпром експорту». Інших ресурсів у «РосУкрЕнерго» не очікується. У співпраці з цією компанією не зацікавлені. Отже, й сенсу її роботи не буде також.

У судовому рішенні, зауважує експерт в інтерв’ю, не зазначений термін, за який компанія може підіймати зі сховищ газ, що належить їй за рішенням суду. Теоретично це неможливо зробити за короткий час. Процес, імовірно, триватиме до осені цього року, за швидших темпів – до літа.

Щодо співпраці «Нафтогазу» й «Газпрому», то перший вже має контракт на прямі поставки від «Газпрому» з 2009 року. Термін дії контракту, нагадує експерт, минає лише у 2019 році. Контракт невигідний для України, тож український уряд намагається у якийсь спосіб його змінити. Наразі це не вдається. У принципі, зараз Україна купує газ за тією самою ціною, що й країни Центральної та Західної Європи.

Окрім російського газу, за словами експерта, Україна планує забезпечувати себе паливом з країн Каспію або з країн Північної Африки та Перської затоки. Для цього розробляють проект будівництва терміналу для поставок скрапленого природного газу. Проект планують реалізувати протягом чотирьох-п’яти років. Це, наголошує експерт, допоможе знизити залежність від «Газпрому». У планах і розробка родовища сланцевого газу. Підписані угоди, зокрема з компанією ТНК-BP. «Тривають переговори з компанією Shell, – зазначає в інтерв’ю Володимир Омельченко. – Зараз також проводяться переговори з низкою американських компаній – це Chevron, ExxonMobil та інші – про розробку газових родовищ на шельфі Чорного моря, які, як передбачається, мають дуже великі запаси».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.bbc.co.uk/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".