Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Проблеми оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

16.02.2011

На сьогодні в Україні досить гостро постає проблема здоров’я українських дітей. Погана екологічна ситуація, неякісне харчування та низка інших факторів негативно позначаються на здоров’ї найуразливішої частини українського суспільства – наших дітей. Водночас серед них є категорія, яка потребує особливої уваги з боку держави – діти, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Рівень захворюваності й, на жаль, смертності цих дітей значно перевищує відповідні показники серед інших дітей.

Законодавством України передбачено відповідний соціальний захист такої категорії дітей з метою покращення їх здоров’я. Зокрема, відповідно до статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей за місцем роботи одного з батьків путівками на оздоровлення строком до двох місяців. Щороку Міністерство соціальної політики України здійснює організацію оздоровлення цих дітей. Так, у 2010 році за рахунок коштів з державного бюджету було придбано путівки для близько 70 тисяч дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Водночас у програмі оздоровлення дітей у 2010 році були суттєві недоліки, на яких під час парламентських слухань 9 лютого 2011 року наголосив перший заступник Міністра соціальної політики України, представник Народної Партії Василь Іванович Надрага. Він зауважив, що оздоровлення дітей у 2010 році почали проводити аж у другому півріччі через прийняття бюджету у квітні 2010 року, що унеможливило оздоровлення дітей під час літніх канікул: «Тендерні процедури передбачають певний час і тому ми змогли вийти тільки на серпневий термін початку оздоровлення».

«Негативним проявом оздоровчої кампанії в 2010 році стала також відсутність налагодженої співпраці між міністерством та територіями, – зазначив перший заступник Міністра соціальної політики України. – Тому ми мали факти безпідставного зриву заїздів, замовчування інформації про невикористані путівки тощо».

Василь Надрага також повідомив, що у 2011 році для реалізації програми оздоровлення дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, заплановано 385 мільйонів грн. з державного бюджету. «З метою усунення недоліків, виявлених у минулих роках, та покращення організації оздоровлення дітей у 2011 році змінено систему оплати послуг санаторно-курортних закладів, – зауважив представник Народної Партії. – Посилено відповідальність закладів за якість послуг, які вони будуть надавати дітям у оздоровчий період 2011 року. Окрім того, під час закупівлі путівок підвищуються кваліфікаційні вимоги до санаторно-курортних закладів щодо умов проживання, харчування, лікування та відпочинку».

Чорнобильська катастрофа завдала непоправної шкоди здоров’ю значної кількості українських дітей. Єдине, що зараз держава може зробити для них, – забезпечити належний рівень життя, забезпечити якісне виконання українського законодавства, спрямованого на захист та оздоровлення цих дітей. Адже кожна дитина, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, – це частинка майбутнього України і необхідно зробити усе можливе, щоб це майбутнє було фізично і духовно здоровим.

Юлія Бердник

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".