Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна: демократичній революції дали задній хід - The Washington Post

24.02.2011

«До уваги Єгипту та інших: демократичні революції, навіть якщо вони успішні, потрібно захищати роками після того, як ейфорійні юрби покинуть вулиці. Автократичні сили можуть перегрупуватися і навіть використати демократичні інституції, щоб повернутися. Свободи можуть бути знищені разом із поверненням старих порядків. До того ж можуть втрутитися недоброзичливі сусіди», – застерігають автори статті.

Україна з її Помаранчевою революцією 2004 року є яскравим прикладом поразки. Сьогодні, коли увага Заходу зосереджена на Середньому Сході, Україна покидає «демократичний табір», зазначається у статті.

Відхід очолив Віктор Янукович – саме той політик, через фальшування виборів на користь якого й розпочалися помаранчеві демонстрації. Він став президентом на чесних виборах 2010-го через погане управління та чвари в демократичному таборі після 2004 року. Новий президент заявив про відданість демократичним цінностям, дистанціювався від Владіміра Путіна і постановив головною метою свого правління інтеграцію України до ЄС, зазначається у статті.

Автори вказують, що й справді, уряд намагається укласти угоду про зону вільної торгівлі з ЄС та розпочав економічні реформи, зокрема, урізав бюрократичний апарат, спрямував інвестиції в інфраструктуру, а економічне зростання за минулий рік становило досить непогані 4,5 %. «Але пан Янукович також зробив значні поступки пану Путіну, наприклад, подовживши право на перебування російського Чорноморського флоту у Севастополі ще на 25 років», – йдеться в статті.

Тим часом почалися переслідування лідерів Помаранчевої революції, зауважують автори статті. Так, Юлії Тимошекно висунули сумнівне звинувачення, одним із пунктів якого є витрата екологічних коштів на виплату пенсій. Міністра внутрішніх справ в уряді Тимошенко хочуть притягнути до відповідальності за те, що той нібито взяв на роботу надто старого водія. А міністр економіки отримав політичний притулок у Чехії.

Тривогу викликають утиски свободи слова та серйозні порушення під час місцевих виборів минулого року. А Конституційний суд надав пану Януковичу більше президентських повноважень, скасувавши зміни, які глава держави підтримував, коли був не при владі.

США у грудні оприлюднили різку заяву, де зазначили, що розслідування проти пані Тимошенко та її соратників «виглядає як вибіркове переслідування політичних опонентів». Але минулого тижня, під час засідання українсько-американської Комісії стратегічного партнерства, Гіларі Клінтон жодним словом не згадала про політичні утиски в країні.

Автори статті закликають Сполучені Штати активніше тиснути, аби зупинити «ерозію» демократії в Україні. «Одним із шляхів для цього є чітко пов’язати наступний розвиток економічних відносин з Україною із покращеннями у сфері прав людини – та переконати уряди Європейського Союзу чинити так само».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.washingtonpost.com/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".