Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нафта за ціною понад 100 доларів за барель: звикайте до цього - The New Europe

09.02.2011

Ціни на нафту-сирець можуть злетіти вище 100 доларів за барель. Саудівська Аравія, лідер Організації країн експортерів нафти (ОПЕК), намагається стримати ріст цін, поступово збільшивши видобуток за останні шість місяців. Про це 18 січня повідомила Міжнародна енергетична агенція (МЕА), йдеться в статті.

«У мене склалося чітке враження, що є певні сили, які б хотіли, щоб вони (ціни на нафту) перевалили за сотню (сотню доларів за барель). Але саудівці уже збільшили видобуток, намагаючись зберегти їх на нижчому рівні», – прокоментував ситуацію для The New Europe Джастін Уркхарт Стюарт, директор та співзасновник британської компанії Seven Investment Management».

На недавніх торгах ціни на нафту-сирець наблизилися до 100 доларів. Причиною цього експерти називають пожвавлення економіки Заходу після кризи, а також зростаючий попит з боку країн, що розвиваються. І протягом цього року, на думку багатьох, тенденція збережеться, зазначає автор статті.

20 січня ціни дещо знизилися завдяки занепокоєнню через інфляцію в Китаї та через повідомлення Американського інституту нафти (АІН) про зростання запасів. Також цьому сприяло поновлення роботи головного трубопроводу Аляски.

«Вперше ціни на нафту зросли до 100 доларів у січні 2008-го і досягли свого піку – 147 доларів у липні 2008-го. Ціни на нафту у 100 доларів за барель означають обтяження світової економіки на 5% від ВВП, за підрахунками МЕА», – пише автор статті.

Зростання цін вразить усіх – і виробників нафти, і інвесторів, і споживачів. За даними МЕА нинішнє зростання попиту є найбільшим за останні три десятиліття (хоча воно вимірюється від низького рівня нещодавньої кризи).

МЕА, Організація економічного співробітництва та розвитку закликали ОПЕК збільшити видобуток цього року, щоб збалансувати ринок. Проте країни ОПЕК заявли, що особливої потреби в цьому немає, а підвищений попит був спровокований суто технічними причинами – проблемами в Алясці та Північному морі. Ще додалися слабкість долара та спекуляції, йдеться в статті.

Фахівці вважають загрозливим те, що країни ОПЕК не погоджуються збільшити постачання нафти. Вони сказали 17 січня, що нічого не змінять навіть якщо ціни виростуть вище 100 доларів, розповідає автор статті. У своєму нещодавньому звіті країни-експортери стверджують, що зростання цін не можна цілком пояснити ні збільшенням попиту взимку, ні пожвавленням світової економіки. При цьому рівень запасів у світі зріс. Згідно зі звітом ОПЕК, підвищенню цін сприяють також відчуття, що ринок зростатиме, та притік інвестицій в сировинні ринки.

Офіційно рівень видобутку нафти країнами ОПЕК залишився на тому самому рівні. «ОПЕК дуже суперечлива організація, і насправді важливо не те, що вони кажуть, а те, що вони роблять. І коли саудівці підвищують видобуток, то в дійсності вони кажуть, що раді залишати ціни на тому самому рівні або нижче. Проте я підозрюю, деякі інші члени ОПЕК досі хочуть бачити зростання цін надалі», – сказав The New Europe Уркхарт Стюарт.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.neurope.eu

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".