Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Інвестуючи своїх аграріїв, ми інвестуємо процвітаючу країну

11.03.2011

B6a8ydala_250.jpgНа початку березня в Києві під головуванням спікера Верховної Ради України В.М. Литвина відбувся круглий стіл з питань розвитку агропромислового комплексу. На порядок денний було винесено ряд питань, серед яких були проблеми ринку, оренди та родючості землі, стан та перспективи соціально-економічного розвитку села тощо. У роботі круглого столу брали участь народні депутати України, депутати рад різного рівня, аграрії та сільгоспвиробники з усіх регіонів держави. Я був одним із представників Чернігівщини. Одразу зазначу, що подібні заходи мають проводитися регулярно, адже питання села і землі ніколи не втрачають своєї актуальності і завжди потребують уваги з боку влади і фахівців. Зрештою прийняти будь-яке важливе рішення стосовно села можна тільки тоді, коли до кола збираються ті, хто працює в агропромисловому комплексі і щодня має справу з проблемами і негараздами, які треба вирішувати: і керівники, і звичайні трударі.

Для мене визначальним моментом стало те, що чинна влада дійсно та реально намагається зрозуміти конкретні проблеми агропромислового комплексу і працівників сільськогосподарського виробництва. Сам факт проведення такої зустрічі красномовно говорить про те, що про сучасний стан українських сіл державні керівники хочуть почути з першоджерел, від тих, хто безпосередньо має справу з землею, щоб зрозуміти ситуацію і знайти шляхи вирішення гострих питань. Крім того, я особисто зміг пересвідчитися, що чинна влада дійсно консолідована, оскільки працює по всій вертикалі. Наприклад, під час заходу аграрії озвучували проблеми і депутати рад різних рівнів одразу ж намагалися обговорити різні шляхи і методи їх вирішення як на місцях, так і в масштабах держави.

Навіть більше. Я не можу не радіти намаганню влади почути нашу думку, думку тих, хто дивиться на проблеми агропромислового сектора, як то кажуть, знизу, оскільки, крім того, що я депутат Городнянської районної ради від Народної Партії, я, перш за все, аграрій і не з чужих слів знаю, які труднощі доводиться долати і з якими перепонами доводиться стикатися трударям землі. І в той же час, будучи депутатом, я розумію, що можна зробити, щоб виправити ситуацію на краще, які конкретні законодавчі механізми слід задіяти для вирішення скрутних ситуацій. Зрозуміло, що в умовах нинішніх економічних (кризових) реалій земельне питання, на жаль, залишається складним і болючим. І на даний момент законопроект щодо продажу землі (який поки що ветований, але навколо якого точаться жваві обговорення) без урахування думки аграріїв і механізму регулювання проблем землекористування також сприймається і ними самими, і представникам влади доволі неоднозначно. Але сам факт проведення подібних круглих столів дає надію, що ситуацію тримають під контролем і вона має реальні шанси змінитися на краще.

Щодо мене, то я не вважаю, що продаж землі сприятиме виходу із кризи. Навпаки упевнений, що наша земля може і повинна працювати на нас. Звісно, наша родюча земля, у разі її продажу, у тому числі й іноземцям, може принести в державну казну значні дивіденди. Але, на мою думку, було б доцільніше створити замкнений самодостатній незалежний від примх світових криз механізм, який буде взаємовигідним і землеробові, і бюджету. У кінцевому результаті виграватимуть люди. Але ж без сприяння держави запрацювати він не зможе. До речі, хотів би зазначити, що наш лідер також поділяє погляди аграріїв на таке, я б сказав, стратегічне питання.

Обнадіює те, що внаслідок таких зустрічей влада нарешті усвідомить, що наша земля-годувальниця – це той ресурс, який при належних умовах забезпечить безперебійне наповнення бюджету і підйом сільськогосподарського виробництва. Оскільки нині займатися землею, вкладаючи в цей, воістину, рабський труд душу, можуть лише ті, хто дійсно любить її, адже примарний заробіток можливий тільки у далекій перспективі. Але якщо допомогти цим трударям на рівні держави, то у виграші опиняться усі, і вимираюче село зможе відродитися за рахунок створення робочих місць, а пов’язані із землеробством та сільгоспвиробництвом проблеми почнуть вирішуватися. І відпаде необхідність закупівель високовартісної сільгосптехніки, а натомість ми знову ж таки підтримаємо вітчизняного виробника. Використання зазначених та ряду деяких інших конкретних заходів в аграрному секторі України допоможе зробити його конкурентоспроможним.

Наостанок хочу додати, що, не зважаючи на всі складнощі, вирішити проблеми агропромислового комплексу цілком реально і Україна вже найближчим часом займе достойне місце на ринку продовольства, дефіцит якого відчувається у всьому світі. Владі слід слухати і чути трудівників української землі. Від неї потрібно лише бажання розробити дієвий механізм і спрямувати необхідний ресурс для його підтримки і розуміння того, що інвестуючи своїх аграріїв, ми інвестуємо процвітаючу країну.

ДОВІДКА: Байдала Юрій Олександрович. 1962 року народження. Уродженець с. Івашківка Городнянського району Чернігівської області. Керівник фермерського господарства.

Юрій Байдала,

депутат фракції Народної Партії

в Городнянській районній раді

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".