Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Бюрократизм та брак прозорості стримує розвиток сектора нерухомості - The Financial Times

19.03.2011

Попри розміри України, її ринок нерухомості недорозвинений і поки не може відновитися від наслідків світової рецесії, зауважує Роман Олеарчик. «Бульбашка» українського ринку нерухомості «несподівано та боляче луcнула відразу з початком світової фінансової кризи 2008 року», тоді попит і пропозиція на ринку зменшились удвічі, ідеться у статті.

Цього року уряд планує запровадити земельну реформу, яка може дати сектору необхідний поштовх, пише Роман Олеарчик. Український ринок нерухомості, продовжує автор, потерпає від нестачі централізованої бази даних майна та недосконалого законодавства, яке не захищає достатньою мірою інвестиції та не чітко регулює угоди.

Уряд президента Януковича обіцяє вирішити вищезазначені проблеми, прийнявши цього року пакет реформ у земельному законодавстві, ідеться в статті.

«Ми плануємо відкрити земельний ринок, даючи рівний доступ усім інвесторам», – повідомив Віталій Лук’яненко, речник уряду. Він також зазначив, що у новому земельному законодавстві будуть чітко прописані правила продажу, власності та відповідального використання землі.

Утім, скептики сумніваються у спроможності уряду втілити земельну реформу. Володимир Мисак, старший агент з інвестицій та операцій з земельними ділянками в українському офісі компанії DTZ, переконаний, що на створення функціональної єдиної бази даних підуть роки. Однак він згоден, що такий ресурс здатен відродити ринок нерухомості і привабити нових інвесторів, адже збільшить його прозорість.

Анжеліка Штукатурова, юрист міжнародної юридичної фірми Salans, вважає, що створення загальнонаціонального кадастру нерухомості, який міститиме повну інформацію про власника та ціну купівлі і продажу нерухомого майна, матиме величезний вплив на прозорість ринку. Вона також зазначила про недосконалість нинішнього законодавства, яке спричиняє «бізнес-конфлікти та непотрібні ризики».

На думку Террі Піккарда, голови правління компанії NAI Pickard, спроби зробити відкритим ринок нерухомості найбільше позначаться на поки слаборозвиненому аграрному секторі. В Україну поллються мільярдні інвестиції, що зробить революцію на аграрному українському ринку, вважає він.

За чинним українським законодавством, селяни не можуть продавати землю сільськогосподарського призначення. Влада довгий час обґрунтовувала мораторій захистом селян від спекулянтів, утім її політика відштовхнула потенційних інвесторів та зробила фермерські господарства неефективними.

До того ж багато селян здають в оренду землю агрофірмам за цінами, набагато нижчими від ринкових, пише Роман Олеарчик. Тим часом українські підприємці знаходять лазівки, як захопити землю сільськогосподарського призначення за заниженою ціною.

Залишається незрозумілим, пише автор статті, чи зможуть іноземці за новим законодавством купувати землі сільськогосподарського призначення. Пан Льовочкін запевнив Financial Times, що так, однак перший проект закону свідчить про протилежне.

Багатьох іноземних інвесторів поки задовольняє нинішня можливість підписати довгостроковий договір на оренду сільськогосподарської землі, однак експерти переконані, що ті змінять свою думку, коли в них з’явиться можливість придбати багаті на чорноземи площі.

Вигідною земельна реформа може стати і для внутрішніх інвесторів, які поквапляться придбати землю сільськогосподарського призначення, щоб збагатитися на зростанні світових цін на продукти харчування, переконаний Роман Олеарчик.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ft.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".