Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Верховна Рада шукає агента впливу - Независимая газета

21.03.2011

«Наприкінці тижня Верховна Рада України планує заслухати звіт глави Фонду держмайна (ФДМ) Олександра Рябченка про завершений минулого тижня продаж «Укртелекому»», – пише Тетяна Івженко. Опозиція підозрює, що приватизація відбулася нечесно. Експерти наголошують, що реприватизація цієї компанії можлива тільки за зміни влади, але на той час власник «Укртелекому», певне, й так зміниться.

Авторка статті нагадує, що запланований на 28 грудня минулого року приватизаційний конкурс завершився несподівано – лише одна компанія, ВАТ «ЕСУ», дочірня структура австрійського концерну ЕРІС, подала заявку на участь. Покупець та продавець погодилися на ціну, трохи більшу за 9 млрд доларів, і підписали документи щодо продажу. «Колишній голова ФДМ, перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександр Бондар заявив, що замість очікуваного стратегічного інвестора країна одержала кота у мішку», пише авторка статті. За його словами, якщо не буде офіційної інформації про те, хто купив і звідки гроші, опозиція звертатиметься до прокуратури та президента з вимогою пояснень. Пан Бондар стверджує, що «умови приватизаційного конкурсу були спрямовані на усунення тих компаній, які раніше вважалися найбільш привабливими інвесторами». На думку колишнього віце-прем’єра, заступника Юлії Тимошенко по партії «Батьківщина» Олександра Турчинова, маловідома структура-покупець діяла в інтересах когось із оточення чинного керівництва України.

«Укртелеком» є важливим для національної безпеки. Адже, стверджують фахівці, компанія контролює не лише майже 90% стаціонарних ліній зв’язку, але є і власником унікальних каналів зв’язку – підземної мережі оптоволоконних кабелів, які можуть стати найбільш надійною основою для запровадження новітніх технологій. Компанія контролює і так звану систему державного спецзв’язку. Новий власник має за свій кошт заново створити таку систему, вивівши її зі складу «Укртелекому».

Юлія Тимошенко вважає, що об’єкт продали за домовленістю і за ціною, значно нижчою за ринкову. За її словами, від цієї приватизації Україна втратила 3-4 млрд доларів. Пані Тимошенко обіцяє, повернувшись до влади, реприватизувати компанію. За словами експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдара Газізулліна, з юридичної точки зору скасувати підсумки конкурсу можна тільки в тому разі, якщо інвестор не виконує взяті на себе зобов’язання. Про зобов’язання ВАТ «ЕСУ» нічого не відомо. Голова ФДМ відмовився від коментарів, зазначивши, що компанія пізніше сама розповість зміст документа, зауважує авторка статті.

Наразі невідомо навіть те, з якою метою продали найбільший об’єкт, каже пан Газізуллін. Чи для того, щоб зробити впливання у дефіцитний бюджет, чи для ефективного управління, що дасть змогу вивести на новий рівень якість послуг зв’язку в Україні. Експерти припускають, що метою угоди був подальший перепродаж «Укртелекому». Керуючий партнер компанії ЕРІС Петер Ґольдшайдер підтвердив, що австрійська сторона готова інвестувати у телекомунікаційну компанію кошти, щоб потім вигідно перепродати її. Це можливо вже за кілька років. Однак чиновники наголошують, що це не можна зробити до повного виконання усіх зобов’язань. Але є обхідні варіанти – наприклад, купівля зацікавленою структурою самої компанії-власника «Укртелекому».

Опозиція підозрює, що влада спробує довести цей процес до логічного завершення за кілька років, приблизно до наступних президентських виборів, зауважує авторка статті. Тому опозиція наполягає на розслідуванні обставин приватизації. Гучний скандал може початися зі звіту голови ФДМ. За словами старшого аналітика компанії BG Capital Олександра Паращія, справа обмежиться політичними заявами. Адже приватизацію провели чисто, без жодних юридичних зачіпок. Він вважає, що навряд чи дії та заяви опозиції відклякнуть іноземних інвесторів. Надалі планується приватизація Одеського припортового заводу, пакету акцій енергогенеруючих компаній і обленерго. Своєю чергою, Ільдар Газузуллін вважає, що події навколо «Укртелекому» все ж матимуть негативний вплив. Адже конкурс не був відкритим. Та найбільше інвесторів може відклякнути перспектива реприватизації, що навряд чи може стати реальністю у разі з «Укртелекомом».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".