Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чорноморський флот як об’єкт інвентаризації - Radio Free Europe/Radio Liberty

25.03.2011

Угода щодо подовження перебування російського Чорноморського флоту у Криму покликана, зокрема, визначити точну суму й порядок платежів Росії за оренду військово-морської бази після 2017 року – закінчення першого терміну дії цієї угоди, пише Володимир Івахненко. Українські урядовці зазначають, що сторони продовжують працювати з документом.

Судячи з усього, Москва зацікавлена у підписанні іншого договору – про переозброєння і модернізацію Чорноморського флоту. Якщо Київ погодиться, то російський флот може залишитися у Криму назавжди. Таке припущення висловив колишній командувач ВМС України Володимир Безкоровайний. За його словами, разом із новими кораблями приходять боєкомплекти зброї, приходять запаси для ремонту корабля на весь термін його служби. «Погоджуватися на переозброєння флоту? Тут є одне «але»: треба конкретно вказати, що головна база флоту повинна бути у Новоросійську, а Севастополь – пунктом базування», – наводить автор статті слова пана Безкоровайного.

Українська сторона хотіла б пов’язати питання про модернізацію та переозброєння флоту з переглядом ціни на російський газ. Його вартість для України, незважаючи на знижку, більша, ніж навіть для деяких країн ЄС. Про це говоритимуть у квітні на зустрічі прем’єр-міністрів Росії та України – Владіміра Путіна та Миколи Азарова. Проте компромісу досягти навряд чи вдасться, вважає експерт з питань міжнародної безпеки Григорій Перепелиця. За його словами, компроміс був можливий під час підписання Харківських угод, оскільки Україна не ставила питання про перегляд газової формули та нічого не одержала від пролонгації базування російського флоту на 25 років. «Тепер це буде коштувати Україні енергетичної незалежності. Фактично зараз становище України з чорноморської тематики – це стан капітуляції», – заявив Григорій Перепелиця.

Експерт наголошує, що з 1997 року, часу укладення договору про 20-річну оренду Росією бази у Севастополі, країнам не вдавалося підписати угоду, яка б регулювала перебування на українській території російського флоту. Це питання інвентаризації, передачі навігаційної системи Україні, у юрисдикції якої вона перебуває, умови пересувань сил Чорноморського флоту територію України – нічого цього досі не вирішили. Відчуттям програшу в результаті реалізації Харківських угод і пояснюється пауза у переговорах, припускає пан Перепелиця. Це пауза взята для переосмислення того, що у результаті може одержати сама Україна.

А тим часом, пише автор статті, 18 березня дипломати й експерти двох держав розглядають у Севастополі спірні питання щодо базування у Криму Чорноморського флоту. Уже узгоджені результати інвентаризації 190 із 400 орендованих флотом земельних ділянок. Посол з особливих доручень МЗС України Віктор Семенов стверджує, що повністю інвентаризація земель та об’єктів, які використовують російські військові, може бути завершена протягом двох років.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.svobodanews.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".