Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Перший рік Януковича - The International Herald Tribune

03.03.2011

Донедавна американська організація Freedom House вважала Україну «єдиною вільною країною на пострадянському просторі». Тепер Україна позначена на мапі як «частково вільна», ідеться у статті.

Автори статті намагаються пояснити, що саме спричинило переоцінку Заходом рівня свободи та демократичності України.

З часів Помаранчевої революції в Україні відбулися не одні вибори, які міжнародні спостерігачі оцінювали як «чесні та вільні». Утім жовтневі вибори до місцевих рад 2010 року, які були вперше проведені за президентства Януковича, відбулися з численними порушеннями, як свідчать звіти міжнародних спостерігачів.

Крім цього, міжнародну спільноту турбують переслідування членів попереднього уряду колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. «У в’язниці чекає на суд її міністр внутрішніх справ Юрій Луценко», а міністр економіки Богдан Данилишин «знайшов політичний притулок у Чехії». Саму ж Тимошенко викликають на допити в прокуратуру та забороняють виїжджати з країни, ідеться у статті.

Під час публічного виступу у Вашингтоні 14 лютого 2011 чинний міністр закордонних справ Костянтин Грищенко спробував довести демократичний поступ в Україні. Наступного дня він обговорив ці питання на зустрічі у Freedom House, зазначають автори.

«Сам факт того, що Грищенко відчував потребу зосередити свої коментарі на внутрішній політичній сцені Україні, відбиває враження Європи та США, що Україна відвернулась від демократії європейського зразка», – ідеться у статті.

На думку дипломатів, зовнішня політика України зазнає змін. Перед Україною, яка розпочала процес європейської інтеграції ще за колишнього президента Ющенка, постали завдання «реформування економіки, реструктуризації законодавства, підвищення стандартів до рівня вимог ЄС».

Тепер європейці, спостерігаючи за внутрішньою політикою Януковича, поставили під сумнів його «відданість ідеї європейської інтеграції та членства в ЄС». Принаймні його дії аж ніяк не сприяють досягненню поставленої мети інтеграції України до ЄС. Нині ЄС зосередився на вирішенні внутрішніх проблем і виявляє мало ентузіазму щодо інтеграції сусідніх держав.

Тож Янукович має вибрати: чи продовжувати теперішню внутрішню політику і тим самим втратити шанс на інтеграцію до ЄС, чи зміцнити демократичні інститути та «відновити позитивний імпульс у відносинах України з Європою», вважають дипломати.

Захід, своєю чергою, має чітко показати президенту, що «політика його уряду сприймається як відхід від демократії». «Вони також мають ясно дати зрозуміти, що продовження нинішнього курсу розчарує доброзичливців України по всьому світу та збільшить відстань між Україною і Європою», – пишуть автори.

Стівен Пайфер, старший науковий співробітник Інституту Брукінґса, Вільям Тейлор, старший віце-президент американського Інституту Миру, були, відповідно, трeтім та шостим послами США в Україні.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.nytimes.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".