Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
«Ластівчине гніздо» перестало бути приватним - Независимая газета

07.03.2011

«Кримська влада взяла курс на інвентаризацію та перепідпорядкування автономії найбільш привабливих туристичних об’єктів», – зазначає Тетяна Івженко. У такий спосіб у Сімферополі сконцентрується контроль за фінансовими потоками. Однак політичні результати таких дій суперечливі.

Рада міністрів АРУ домоглася рішення про передачу палацу «Ластівчине гніздо» з муніципальної у республіканську власність. Досі пам’ятка перебувала майже 10 років в оренді у такого собі ВАТ, що на свій розгляд встановлювало плату за вхід і перераховувало до міського бюджету приблизно півтори тисячі доларів щомісяця. Цих грошей недосить для утримання палацу та для зміцнення скелі, на якій він розташований. Ще за часів Кучми говорили про незадовільний стан туристичного об’єкта, але змінити ситуацію не ризикував ніхто з можновладців.

За словами кримського політолога Андрія Малигіна, півострів за часів незалежності поступово занурюється у хаос. Міську та селищну владу більше контролюють місцеві бандити, аніж Сімферополь або Київ. У заповідниках – полюють, на території баз відпочинку – будують приватні вілли. Тепер, на думку експерта, кримчани мають надії на зміни у зв’язку з приходом призначеної Януковичем команди Джарти. Вона не має зв’язків із попередньою кримською «елітою».

Минулого року наголошували на земельних питаннях. Почалася інвентаризація земель півострова. Водночас було відкрито низку кримінальних справ та проведено арешти. Наразі влада взялася за справу самозахоплення земель. Паралельно почали з’ясовувати причину жалюгідного стану заповідників та історично-культурних пам’яток. На початку місяця змінилося керівництво КРУ півострова. За два тижні роботи виявили фінансові порушення у роботі Алупкінського державного палацово-паркового музею-заповідника, Лівадійського палацу-музею, кримського республіканського закладу «Бахчисарайський історично-культурний заповідник», історично-археологічного заповідника «Калос-Лімен» та кримського республіканського краєзнавчого музею «Центральний музей Тавриди».

За словами Андрія Малигіна, раніше ніхто не переймався тим, що найпривабливіші кримські об’єкти підпорядковувалися зовсім різним структурам. «Ластівчине гніздо», наприклад, підпорядковувалося Гаспринській селищній раді, а Судакська фортеця входила до складу заповідника «Софія Київська», який, своєю чергою, був підпорядкований навіть не мінкульту, а міністерству ЖКГ України. Хаос у цій сфері й породив безліч проблем.

Ще минулого року місцева кримська влада затвердила довгострокову стратегію розвитку Криму. На першому її етапі передбачається наведення ладу у системі власності півострова. До слова, зауважує автор статті, початок інвентаризації дав змогу повернути міноборони України два військові містечка поблизу Севастополя. Вони кілька років тому були продані комерційній структурі. На території одного з містечок створили яхт-клуб «Золотий символ». «Представники БЮТ, які вважаються власниками яхт-клубу, звинуватили Партію регіонів у політичних репресіях та захопленні «Золотого символу»», – йдеться у статті. «Яхт-клуб у Криму потрібний, але він має створюватися законно», – зауважив виданню «Независимая газета» кримський чиновник.

Днями Василь Джарти ініціював передачу під юрисдикцію кримської влади Ялтинського морського порту. Об’єкт досі підпорядковувався мінтранспорту. Політолог Андрій Малигін вважає, що завдяки економічним проектам політична ситуацію у Криму стабілізується. За його словами, кримчани були незадоволені, що у них щороку щось забирають, але тепер влада прагне повернути всі об’єкти. Це стабілізує ситуацію у Криму, а також зміцнить лінію відносин між автономією та центром. Інакшу думку має київський політолог Володимир Золотарьов. «Сплеск сепаратистських настроїв у Криму неминучий», – наводить його слова авторка статті.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".