Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україну просять відмовитися від планів щодо контролю за експортом зерна - The Financial Times

15.04.2011

Україна, яка належить до десятки найбільших імпортерів зерна у світі, зіткнулася із міжнародним тиском проти посилення державного контролю над експортом аграрної продукції.

Східний комітет німецької економіки надіслав Вікторові Януковичу жорсткий протест проти можливого ухвалення закону, який посилить державне регулювання експорту зерна, йдеться у статті.

«Запропонований закон створить державні експортні монополії, зменшить можливий прибуток українських фермерів та витіснить іноземний бізнес, який багато інвестував у виробництво зерна та експортні можливості», – сказав Екхард Кордес, голова Східного комітету німецької економіки.

Кілька тижнів перед надсиланням німецького листа Американська Торговельна Палата в Україні намагалася вплинути на владу, щоб та відмовилася від суперечливого закону, адже експортувати сільськогосподарську продукцію тоді зможуть лише компанії, частка держави в яких складає не менше 25 %.

Пан Кордес застерігає у листі, що такий крок сколихне світовий ринок зерна, завдасть шкоди іміджеві України та створить нові можливості для корупції. Сумнівно також, що Світова організація торгівлі схвалить такий закон, зазначається у статті.

23 лютого у листі до пана Януковича Американська Торгівельна Палата застерігала, що законопроект допускає до експорту сільськогосподарської продукції лише обрані урядом компанії.

Але найбільших збитків зазнають українські підприємці, що працюють у сільському господарстві, йдеться у статті. «Фермерів змушуватимуть продавати їхні врожаї монополіям за цінами, нижчими від ринкових. Кінець кінцем, вони не матимуть грошей для необхідної модернізації», – наводяться у статті слова пана Кордеса. Відсутність модернізації означатиме відсутність збільшення виробництва зерна. А це погані новини для і так напруженого світового ринку зерна, розповідають автори.

За словами пана Кордеса, минулорічне квотування на експорт зерна в Україні призвели до його різкого здорожчання у світі. Через квотування українські фермери зазнали збитків на 2 мільярди доларів.

Голова однієї із іноземних зернотрейдерських компаній в Україні анонімно сказав виданню The Financial Times: «Існує повна невизначеність на ринку. У такій ситуації, хто ризикне купувати зерно, окрім мутних місцевих трейдерів, які здаються близькими до уряду? Ми чули, що один пакет законів, який міг запровадити більше державного контролю та монополії, був відхилений завдяки міжнародному тиску. Але, здається, інший законопроект досі обговорюється. Українська влада перевіряє обстановку. Якщо з’явиться можливість, то вона розвиватиме ці плани, оскільки йдеться про великі гроші для них та їхніх людей».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ft.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".