Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна вибирає між Сходом і Заходом - Gazeta Wyborcza

21.04.2011

У вівторок Київ відвідав президент Польщі Броніслав Коморовський, днем раніше прилетів президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, а тижнем раніше – прем’єр-міністр Дональд Туск, до Туска в Києві побував прем’єр Росії Владімір Путін, а у вівторок – його права рука, віце-прем’єр-міністр Іґор Сєчін, пише Анджей Кублік. І все це тому, що триває гра за майбутнє України.

«2011 рік буде вирішальним для співпраці України з ЄС», – цитує видання заяву пана Баррозу у вівторок. Як пише автор, після підписання угоди про асоціацію з ЄС Київ може почати запроваджувати європейські правові норми, а угода про вільну торгівлю «об’єднає економіку України з Європою… та сприятиме іноземним інвестиціям». Ці угоди, наголошує автор, мали бути підписані ще в 2010 році, однак цьому завадив політичний хаос в Україні і фінансова криза. Тепер Київ заявляє, що хоче підписати їх на грудневому саміті ЄС-Україна, коли Польща буде головувати в ЄС.

«Ми хочемо, щоб польське головування стало тим моментом в історії Європи та обох наших народів, коли розширення ЄС сягне найвищої межі», – цитує видання слова пана Туска, сказані в Києві.

Та Москва влаштувала змагання, пише автор, вмовляючи Київ вступити до Митного союзу, обіцяючи щорічні пільги на поставки російського газу та погрожуючи обмеженнями на імпорт українських товарів. На думку автора, за цим стоїть бажання Росії тримати Україну у сфері свого впливу. «Вироком для Радянського Союзу став референдум у грудні 1991 року в Україні. Український народ виступив проти життя в складі СРСР і імперія розпалася. Це показує, якою важливою для Москви є Україна», – сказав виданню головний редактор видання «Росcия в глобальной политике» Фьодор Лук’янов.

Як писав два роки тому у французькій Le Figaro Збіґнєв Бжезінський: «Україна, уподібнившись до Заходу, стане ‘приводним ременем’ історичного процесу демократизації Росії».

Нинішня влада, йдеться в статті, прагне інтеграції з ЄС на тлі добрих відносин з Росією. Однак, як зауважив виданню колишній міністр фінансів України Ігор Мітюков, «в Україні дедалі більше людей розуміють, що вступ до Митного союзу заради дешевшого газу означав би затримку в реструктуризації економіки».

На Заході чимало коментаторів скептично ставляться до євроінтеграції України, пише автор видання. Так, наприклад, німецький експерт Корнеліус Охманн з фонду Бертельсманна вважає, що це лише «мрії», бо за Януковича в Україні почалася «мала путінізація» і спецслужби тримають під контролем економіку.

 

Оригiнал матерiалу:
http://wyborcza.pl

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".