Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чорнобильська зона відчуження зсередини - BBC

23.04.2011

Ядерна криза у Японії трапилася якраз напередодні 25 річниці Чорнобильської катастрофи – найстрашнішого ядерної аварії в історії. І досі у радіусі 30 кіломентрів від електростанції заборонено жити людям. Хоча кілька пенсіонерів таки повернулися у рідні місця, зауважує Деніел Сендфорд. В’їжджаючи до зони відчуження, можна спостерігати як покинуті у 1986 році села поступово завойовує ліс.

На Чорнобильській атомній електростанції зараз працюють сотні людей. Вони приїжджають сюди на двотижневі зміни та живуть у цей час поруч із своїм місцем роботи.

Деніел Сендфорд розповідає про свій візит до саркофагу того самого 4-го реактора ЧАЕС, який вибухнув. До самого реактора заходити не можна, проте справляє враження апаратна 4-го реактора: «Це неосвітлена запилена кімната, яку розібрали на деталі ласі до сувенірів працівники. Досі можна бачити пульти управління та контрольні панелі, де сиділи чоловіки, які управляли реактором, коли все пішло шкереберть», – пише журналіст.

Для цієї екскурсії відвідувачів змушують одягнути спеціальний захисний одяг, та ретельно сканують їхні тіла на рівень радіації до і після відвідин саркофагу.

«Те, що трапилося тут – це найгірший сценарій, якого уникнули у Фукусімі. У Чорнобилі реактор вибухнув сам, зірвавши дах та викинувши стовп радіоактивних уламків у атмосферу, який понесло до Європи. Стержні із чорнобильського реактора повністю розплавилися, змішавшись із уламками фундаменту», – пише автор.

На його думку, стан чорнобильського саркофагу незадовільний. Потрібен ремонт, щоб уникнути можливого колапсу у майбутньому. Уже почалися роботи над зведенням нового «герметичного» укриття над старим, яке б не допустило потрапляння радіоактивного пилу в атмосферу у випадку вибуху. Проте всі роботи наразі зупинено, оскільки Європейський банк реконструкції та розвитку та ЄС через скруту не можуть належним чином профінансувати проект.

Деніел Сендфорд познайомився із Андрієм Глушковим, який працює на ЧАЕС від часів катастрофи. Він показав журналісту покинуте місто Прип’ять, де колись жили 50 000 людей – працівники ЧАЕС із сім’ями.

У Японії сподіваються, що наслідки аварії в Фукусімі не будуть такими тривалими, зауважує автор статті.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.bbc.co.uk

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".