Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Мистецтво українського великоднього писанкарства - The Ottawa Citizen

24.04.2011

Автор статті розповідає про життя і творчість 85-річної Мирослави Михальські. Пані Михальські в 1957 році було 32 роки, коли вона разом зі своїм 13-річним сином Вальтером прибула з Буковини в Канаду до своєї матері, яка емігрувала ще в 1928 році, пише Брюс Дічмен. Втративши брата у Другій світовій війні та розлучившись із чоловіком, за якого вона вийшла без кохання у 16 років, пані Мирослава залишила вдома лише розчарування.

У Канаді пані Михальські оселилася в Сент-Кетерінс, вдруге одружилася і народила дочку Олю, а також захопилася справою всього життя – писанкарством. «Там [у церкві] була жінка, яка подивилася на мене і сказала: ”Я навчу тебе робити писанки”, – розповіла виданню пані Михальські. – І я сказала: “Добре, буду рада навчитися”». Та додала: «Гадаю, я стала доброю писанкаркою».

Як розповідається в статті, традиційний розпис яєць виконується за методом батіка – електричною гравірувальною голкою наноситься віск на ті ділянки яйця, які мають залишитися білими, далі поступово наносяться різні кольори, щоразу темніші, і покриваються воском. Процес тривалий, поділилася Мирослава Михальські, – на розпис гусячого яйця йде близько п’яти годин, а страусиного – навіть до 50-ти.

«Через проблеми зі здоров’ям іноді я не можу сидіти весь день. Якби я могла, я б займалася цим із самого рання до пізнього вечора. Я просто обожнюю їх робити», – розповіла писанкарка.

Писанки сповнені символізму, кожний малюнок і навіть колір символізують кохання, здоров’я, родючість і так далі. За словами пані Михальські, писанки розповідають цілі історії. До того ж писанки – це терапія для майстрині. «Що б там не трапилося в моєму житті, – зауважує вона, – аби зробити писанку, я про все забуваю і намагаюся сконцентруватися. Це мені подобається найбільше».

Мирослава Михальські розмалювала тисячі писанок, а продала лише кілька. Деякі, пише автор, стали прикрасами для різдвяної ялинки, деякі – подарунками. Після себе писанкарка мріє залишити якомога більше писанок для дітей та онуків.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ottawacitizen.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".