Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Введення ринку землі має бути надзвичайно виваженим

04.04.2011

Погляд учасника парламентських слухань «Земля в українській долі: ситуація у земельній сфері, законодавче забезпечення земельних відносин та практика його реалізації» 23 березня 2011 року.

Головне, чого б хотілося – щоб селянин, який любить землю, вміє господарювати, зміг купити її. Питання в тому, яким чином це зробити, де взяти для цього кошти. Нині найбільш реальним видається кредит. Але за ним теж невідомість – хто його дасть і під який процент, якими будуть строки повернення. У ході нинішньої реформи сформувалось чимало аграрників, які довели, що навіть в умовах економічної кризи здатні вирощувати високі врожаї, причому за новітніми технологіями. Введення ринку землі ставить під сумнів напрацьовані схеми відносин між орендарем і орендодавцем. Навіть потужні підприємства, а тим паче фермери, задумуються, хто підстрахує їх, хто зніме ризики залишитись ні з чим. Адже зараз ніхто не знає, якою може бути ціна на землю, а відповідно – і на вироблену сільськогосподарську продукцію.

Селянин має це знати перед початком виробничого циклу. Зараз адміністративними методами примушують сільгоспвиробників сіяти гречку, просо, цукрові буряки. Але хто ж стане замовником на цю продукцію, якою буде закупівельна ціна на неї? Інакше, можна вкласти кошти і не повернути їх.

На мою думку, так мислять і більшість моїх колег, держава має створити Земельний банк, який візьме на себе всі ці функції. Нинішній ажіотаж мені видається дещо штучним. Проголосили наміри зробити землю товаром і не визначили механізмів їх реалізації. Щоб було все ясно – держава не повинна відмовлятися від землі – від свого основного багатства і багатства кожного громадянина України. Держава дає землю в оренду, вона її, у разі неналежного використання, може й забрати.

З іншого боку, не можна залишати все так, як нині. Знаю стан справ із землею у західних і північних областях. Там багато угідь заростає чагарниками. А вони могли би бути потужною базою для розвитку тваринництва – для випасів, сінокосів, вирощування кормових культур. Словом, реформування земельних відносин дійсно назріло, але воно має бути надзвичайно виваженим, законодавчо унормованим. Ми хочемо, щоб в Україні, як і за кордоном, були створені і діяли закони, які б захищали годувальника держави.

 

Петро Сметана,

керівник Маньківської районної організації Народної Партії

(Черкаська обл.)

 

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".