Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Маленький шматочок Бразилії в Європі - The Wall Street Journal

09.04.2011

Напередодні матчу із «Барселоною», який відбувся у середу, головний тренер Мірча Луческу сказав слова, які пояснюють успіх донецької команди: «Я думаю, на сьогодні “Шахтар” – найбільш бразильська команда у Європі».

Бразильські суперзірки вже давно є невід’ємною складовою усіх провідних європейських футбольних клубів. «На початку цього сезону, – зазначає Форрест, – 25 із 32 команд у Лізі чемпіонів мали хоча б одного бразильця у своєму складі».

Але у гірняцькому місті Донецьку на сході України зібрали справжній «бразильський карнавал»: за останні шість років у «Шахтарі» грало тринадцять бразильців. Нині в клубі на контракті восьмеро, які забили 12 з 16 голів команди у Лізі чемпіонів, зазначає автор.

Форрест пояснює політику команди: «Захист переважно забезпечують міцні східноєвропейці, а півзахист і напад – уродженці Бразилії». Захисник Разван Рац каже, що «бразильські гравці забарвлюють нашу гру».

Із ефективністю такої політики важко сперечатися, пише автор, адже у 2009 році «Шахтар» виграв Кубок УЄФА; команда очолює українську Прем’єр-лігу; і це перший український футбольний клуб, який за останні десять років спромігся потрапити у чвертьфінал Ліги чемпіонів.

Автор зауважує, що несприятливі погодні умови та неналежна якість полів – не надто сприятливі фактори для появи бразильських гравців з їхньою технікою на пострадянському просторі. Московський «Спартак» грав у Лізі чемпіонів майже десять років тому із двома бразильськими нападниками, а московський ЦСКА здобув Кубок УЄФА у 2005 році здебільшого завдяки грі бразильців Вагнера Лава та Даніела Карвальо.

Ситуація змінилася, коли Рінат Ахметов, президент ФК «Шахтар», запланував спорудження стадіону «Донбас Арена» на 51 тис місць і вартістю 400 млн доларів. Головний тренер клубу Мірча Луческу, уперше побачивши проект стадіону, зрозумів, що потрібно «створити видовище». Для цього «Шахтар» почав запрошувати гравців із Бразилії.

Першим бразильцям у «Шахтарі» запропонували платню, яку вони все одно б не отримали у середньому європейському клубі. Ахметов уклав угоди на багато мільйонів доларів, і гравці виконували завдання належним чином, пише автор.

Подейкують, що Ахметов заплатив кожному гравцеві по мільйону доларів за перемогу в Кубку УЄФА. Незважаючи на це, бразильці не переставали мріяти про «Манчестер Юнайтед» чи будь-який інший провідний футбольний клуб із кращим кліматом.

Один із перших бразильських гравців у «Шахтарі» Матузалем у 2007 році перейшов до іспанського «Реал Сарагоса». Арбітражний суд присудив Матузалему виплатити «Шахтареві» 12 млн євро за розірвання угоди. Ситуація повторилася і з іншим бразильцем – Ільсінью. Керівник прес-служби клубу Руслан Мармазов пояснює це тим, що футболісти хотіли жити у «тій» Європі.

Та щойно «Шахтар» почав вигравати, бразильські гравці стали затримуватися і деякі навіть перевезли свої великі сім’ї, а ті, своєю чергою, продукти бразильської кухні. Тож тепер у Донецьку найбільш цінною сировиною, окрім вугілля, є квасоля пінто, пише автор.

Луческу навіть вивчив португальську, щоб звертатися до бразильських гравців їхньою мовою напередодні матчу. Українські футболісти нарікають через таке особливе ставлення тренера до іноземців. Але Луческу каже: «Вони особливі».

Бразильська конфедерація футболу, помітивши успіх «Шахтаря» та своїх гравців, минулого місяця викликала трьох із них взяти участь у матчі національної команди проти Шотландії, ідеться у статті.

Алекс Тейшейра, півзахисник «Шахтаря» із Ріо-де-Жанейро, каже, що чимало його бразильських друзів хотіли б потрапити до українського клубу, а вболівальники із південнобразильського міста Курітіби ходять до українського консульства, щоб почитати (чи порозглядати фотографії) про перемоги команди в українських журналах, пише автор.

Пеп Ґвардіола, головний тренер «Барселони», назвав «Шахтаря» серйозним суперником. «Бразильці грають дуже добре, а їхній тренер – старий хитрий кіт, і він знає все про ігри на зразок цієї», – зазначив Ґвардіола.

 

Оригiнал матерiалу:
http://online.wsj.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".