Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Новий закон гірший за старий - Московские новости

17.05.2011

«Проект закону про вибори народних депутатів, що з’явився напередодні великодніх свят на сайті мін’юсту України, викликав у пресі шквал критики», – пише Юрій Луканов. Виборне законодавство не стало прозорішим, а навпаки, лише ще більше утискає права «невгодних» для влади кандидатів, вважають критики. Раніше, нагадує автор статті, групу при президенті України з питань удосконалення законодавства зі скандалом залишили два американські інститути, які заявили про непрозорість її роботи.

У листопаді минулого року групу створив Віктор Янукович, відповівши у такий спосіб на критику Заходу жовтневих виборів до органів місцевої влади. Тоді проблеми президент пояснював недосконалістю законодавства і висловив готовність його реформувати. Лідерка опозиції Юлія Тимошенко не повірила у чистоту намірів влади. Невдовзі групу сформували, до її складу увійшли американські Міжнародний республіканський інститут (IRI) і Національний демократичний інститут (NDI). Спочатку зустрічі учасників групи проходили добре, але потім усе змінилося. Як заявили американські члени групи, на засідання стали приходити менше половини учасників. Стало незрозуміло, яка концепція виборчого кодексу і хто ним займається.

Своєю чергою, нардеп Володимир Пилипенко заявив виданню «Московские новости», що жодних скандалів на засіданнях не пам’ятає. А Олег Рибачук, глава громадської ради «Україна – ЄС» упевнений, що залучення іноземних учасників до робочої групи – викрут президента, пише автор статті. Пан Рибачук вважає, що за вдаваним демократизмом глави держави приховане бажання зрештою протягнути свій варіант законопроекту, який зараз пишуть в апараті президента. Опублікований законопроект лише підтвердив побоювання опозиції. У ньому посилена норма відповідальності за неточність у реєстраційних документах. Раніше у разі помилки документи повертали на виправлення, тепер ЦВК взагалі може відмовити кандидату.

Представники ж американських інститутів заявляють, що можуть повернутися до роботи у групі в тому разі, якщо до розробки законопроекту долучиться опозиція та громадські організації. Організація «Лабораторія законодавчих ініціатив» уже запрошена до участі у групі після скандалу з IRI та NDI. А от керівник Центру політично-правових реформ Ігор Коліушко заявив, що його організація і не мала наміру брати участь у роботі групи. Організація вже мала досвід співпраці в аналогічному утворенні з проведення судової реформи. «Нашу організацію тоді використали як ширму, – наводить автор статті слова пана Коліушка. – Рішення було прийнято без урахування наших побажань, у результаті судова система стала повністю підконтрольна виконавчій владі. Я не сумніваюся, що з виборчим законодавством буде те саме».

 

Оригiнал матерiалу:
http://mn.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".