Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Янукович між двох вогнів - EUobserver

26.05.2011

«З-поміж усіх країн “Східного партнерства” Україна найважливіша. Якщо ЄС зазнає провалу у відносинах з Україною, то це означатиме поразку всієї політики загалом», – пише у своїй статті Аманда Пол.

Євросоюз досі не має ясної стратегії відносин з Україною. У минулому він грішив тим, що будував їх через призму Росії. Тож нині, у критичний для України час, ЄС має рішуче її підтримати, вважає авторка статті.

Україна перебуває на завершальному етапі переговорів із Євросоюзом щодо укладення договору про поглиблену зону вільної торгівлі. Незважаючи на тиск з боку Москви, Брюссель має примусити Київ здійснити необхідні завершальні кроки, ідеться у статті.

«Через 15 місяців після того, як Янукович очолив Україну, він потрапив у скрутне становище у відносинах із Росією», – пише Аманда Пол. Росіяни тривожаться, що Україна, просуваючись на шляху євроінтеграції, занадто сильно віддаляється від так званої сфери впливу Москви.

Авторка нагадує, що відразу після президентських виборів Янукович поставив собі за пріоритет покращити відносини із Росією, які значно погіршилися за його попередника Віктора Ющенка, зокрема через прагнення останнього до членства у НАТО та ЄС.

Росія реагувала на політику Ющенка провокаційними заявами щодо суверенітету й територіальної цілісності України. А в січні 2009 року спричинила «вибухову ситуацію», припинивши газопостачання. З огляду на те, що Україна є головним транзитним шляхом російського газу до Європи, це завдало проблем і Євросоюзу. Отже, «події в Україні впливають на ЄС», – робить висновок авторка статті.

Хоч Янукович облишив спроби вступу України в НАТО та уклав чимало угод, вигідних для Росії, відносини Києва та Москви далеко не ідеальні, а Януковича не можна назвати людиною Кремля, ідеться у статті.

«На жаль, теплі відносини із Росією часто означають залежність від Москви у питаннях, які вона вважає ключовими для своїх інтересів», – пише авторка. Саме тому, продовжує вона, Росія тиснула на Україну, щоб та «адекватно» відреагувала на події у Львові 9 травня.

Хоч Янукович не так активно, як Ющенко, підтримував ідею членства в ЄС, він продовжує просувати країну на шляху євроінтеграції. Безумовно, це викликає невдоволення та тривогу з боку Москви. Росія тисне на Януковича, щоб він не підписував угоди про вільну торгівлю з Євросоюзом, а натомість приєднався до Митного союзу, що «аж ніяк не належить до довгострокових інтересів економічного та соціального розвитку України», зауважує Аманда Пол.

Янукович досі не пристав на пропозицію Владіміра Путіна і спробував заспокоїти його, запропонувавши компромісний формат співпраці «3+1», оскільки вступ України до Митного союзу унеможливить укладення договору про вільну торгівлю з ЄС, ідеться у статті.

Москва запропонувала Києву щорічну 8-мільярдну знижку на природний газ, якщо Україна припинить переговори із Євросоюзом. Утім минулого тижня, зазначає авторка, політична та економічна еліта зробила вибір на користь зони вільної торгівлі із ЄС.

Доки тривають переговори, не варто сподіватися, що Росія просто «здасться». На думку авторки, слід очікувати ще багато візитів Путіна до Києва. Перед Януковичем стоїть складне завдання: зробити те, що найкраще для України, не завдавши значної шкоди відносинам із Москвою, підсумовує Аманда Пол.

 

Оригiнал матерiалу:
http://euobserver.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".