Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Пішки по Прип’яті - Российская газета

04.05.2011

Внаслідок чорнобильської аварії 134 людини зазнали гострого променевого ураження, 31 з них померла, наводить офіційні дані Іґор Єлісєєв. Але, як запевняють громадські організації чорнобильців, постраждалих – мільйони. Хоча немає доказів, що ці мільйони померли саме від радіації, а не від радіаційних страхів чи звичайних хвороб.

Автор наводить дані ООН, за якими кількість жертв – 3940 людей з 586 тисяч, які одержали дозу радіації. З них 200 тисяч проводили роботи на місці аварії, 116 тисяч були евакуйовані з прилеглої до АЕС території, 270 тисяч – опинилися у найбільш забруднених районах.

Після катастрофи з’явилися чутки про «ядерних мутантів» серед тварин і людей. Російські лікарі, які проводили дослідження, стверджують, що даних про генетичні мутації та порушення немає. Українські та французькі фахівці наполягають, що є. Проте ризик мутацій нібито виникав лише у тому разі, коли чоловік заводив дітей у перші місяці по поверненні з Чорнобиля. У дітей, народжених за кілька років по тому, відхилень від норми практично не було. Гриби та ягоди, як наголошують українські дозиметристи, сьогодні теж не несуть загрози для здоров’я.

Як зауважує український академік Юрій Антипкін, вагітні жінки – жертви Чорнобиля – мали різні ускладнення. Найчастіше – складні патологічні пологи з кровотечами та самовільні аборти. Але слід враховувати психоемоційний фактор і те, що здоров’я вагітних і новонароджених руйнували усе ті самі стреси. Своєю чергою, глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко вважає, що наслідки аварії можна буде оцінити лише за 70 років після катастрофи.

Проте для декого Чорнобиль є джерелом прибутків. Зону лише минулого року відвідали 6 тисяч туристів. З Києва до Чорнобиля та Прип’яті пропонують щоденний автобусний тур за 560 гривень. До екскурсії входять відвідання оглядового майданчика на ЧАЕС та піша прогулянка закинутою Прип’яттю. Ще за 78 гривень – вечеря у їдальні ЧАЕС. Заборонено підбирати каміння чи речі як сувеніри та відхилятися від маршруту. У разі виконання всіх правил за три дні перебування біля саркофагу турист одержить дозу 0,05 – 0,07 мілізіверта. Наприклад, пасажири літака Москва – Токіо одержують 0,3 мілізіверта.

Автор статті пише, що ліквідатори та колишні жителі Прип’яті теж можуть відвідати пам’ятні місця, але тільки в особливі поминальні дні й, на відміну від туристів, безкоштовно.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.rg.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".