Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Американський крейсер у Чорному морі: запитання для Москви - BBCRussian.com

10.06.2011

У МЗС Росії заявили, що перебування у Чорному морі американського ракетного крейсера «Монтерей» під час українсько-натовських навчань Sea Breeze викликає у Москви «низку запитань», пише Алєксандра Сємьонова. Експерти зауважують, що Росія, розвиваючи відносини з НАТО, фактично не визнає цього права за іншими пострадянськими державами. Тим часом, незважаючи на прихід до влади в Україні Віктора Януковича, країна не згортає відносин із альянсом на догоду північному сусідові.

За словами директора московського Центру європейської безпеки Татьяни Пархаліної, така заява – декларативна, але обов’язкова. Після заяви на бухарестському саміті НАТО 2008 року про те, що Україна та Грузія рано чи пізно будуть в альянсі, Росія сприймає будь-які спільні навчання як виклик собі, пояснила пані Пархаліна. Вона додала, що «дві суверенні держави мають право розвивати свої відносини з альянсом».

Навчання Sea Breeze походять уже не перший рік. Цього разу невдоволення Москви викликало те, що «Монтерей» оснащений протиракетною системою Aegis. Такі дії Росія сприймає як спробу наблизити елементи ПРО до її кордонів. Кораблі такого типу, за американською версією, покликані захищати країни Південної Європи від гіпотетичних загроз, а можуть і висуватися у Чорне море у разі необхідності, наприклад, при загостренні ситуації у регіоні. Російську сторону цікавить, чому з цією метою був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння. Як йдеться у російській заяві, цей підхід не сприяє спільному визначенню концепції й архітектури майбутньої ПРО у Європі. За кілька днів до цього генсек НАТО Андерс фог Расмуссен заявляв, що для Росії й НАТО важливо перестати вважати одне одного загрозою.

Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Константін Косачов заявив, що поява у Чорному морі корабля, оснащеного протиракетною системою Aegis, є викликом російсько-американським відносинам. Крім того, Росія чекає пояснень від України. Своєю чергою, Татьяна Пархаліна зауважила, що дії української сторони цілком відповідають євроатлантичному вектору інтеграції країни. «Росія поводиться, як дорослий, який запитує дитину: «Ти кого більше любиш – маму чи тата?». А будь-яка суверенна держава має право розвивати відносини з будь-якою іншою державою, що Україна і робить», – додала експерт.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.bbc.co.uk

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".