Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна вирішила ще раз зекономити на армії - Независимая газета

14.06.2011

«Президент України Віктор Янукович учора підписав прийнятий Верховною Радою у середині травня закон про скорочення кількості української армії», – пише Тетяна Івженко. Експерти вважають, що йдеться лише про механічне зменшення кількості, через що Україна може стати однією з найменш обороноздатних країн Європи.

Чотири роки тому Україна зменшила кількість військовослужбовців із 221 до 200 тисяч людей, нагадує авторка статті. Тоді країна орієнтувалася на вступ до НАТО. Команда ж Януковича закріпила позаблоковий статус, відмовившись від колишніх планів скорочення армії. На думку представників правлячої Партії регіонів, Україні немає сенсу утримували велику армію. Основна загроза – не зовнішня агресія, а внутрішня дестабілізація.

Реформа відбуватиметься у кілька етапів. До 2012 року – оптимізація чисельності Збройних сил для звільнення ресурсів для подальших структурних реформ у 2012-2013 роках. Далі – модернізація та розвиток для підвищення обороноздатності. «Уже до 2016 року Україна повинна одержати Збройні сили нового зразка», – заявив міністр оборони Михайло Єжель. До кінця цього року армію мають скоротити майже на 8 тисяч – до 192 тисяч осіб. Держслужбовців та військовослужбовців центрального апарату міноборони скоротять майже на третину – з 1100 до 770 людей. Також планується скорочення й оптимізація арсеналів, баз, складів, на яких зберігається надлишкове військове майно, техніка, озброєння та боєприпаси.

До 2015 року армія зменшиться ще на 40 тисяч людей. До 2025 року її кількість становитиме 150 тисяч, із яких 120 тисяч будуть військовослужбовцями, інші – цивільними співробітниками. Вдвічі мають зменшити кількість навчальних закладів із підготовки офіцерів. Так само скорочуватиметься обсяг військової техніки та озброєнь.

Самі офіцери вважають, що відповідно до фінансування Україна може дозволити собі утримувати армію не більше 60-80 тисяч. Служити зараз не лише непрестижно, а й невигідно, зважаючи на зарплати офіцерів, у середньому 350-400 доларів, і майбутню пенсійну реформу. Багато хто з військовослужбовців звільняється. Уже тепер в українській армії понад 10 тисяч вакантних офіцерських посад. Днями міністр оборони визнав, що плани переходу на контракту армію нездійсненні, в усякому разі, до 2025 року.

Проте кількість військових – не головне питання. Так вважає військовий експерт Сергій Згурець. За його словами, кількість особового складу практично не впливає на загальну боєздатність, якщо військові мають низький вишкіл та не забезпечені сучасними озброєннями. Військо вже багато років хронічно недофінансовується. Оборонний бюджет України цього року – 1,2 млрд дол., що у десять разів менше, ніж у сусідній Польщі.

На думку директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака, Україні досить було б 120-тисячної армії, але з сучасним технічним оснащенням. Наразі армія не стала державним пріоритетом. «Хоча позаблоковий статус і географічне розташування України між двома великими оборонними союзами приписують посилення боєготовності», – зазначив експерт. Та обороноздатність неможливо миттєво наростити навіть за достатнього фінансування. Потрібний час для створення, проведення циклу випробувань, поставки Збройним силам нових озброєнь, що забере роки. Тим часом усі сусідні держави активно розвивають оборонні програми. Україна ж єдина у Європі не переозброюється.


Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".