Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
«Громадянська платформа» братається з українськими фашистами - Gazeta Wyborcza

18.06.2011

Партія «Право і справедливість» звинувачує «Громадянську платформу» в підтримці «антипольської» української партії «Свобода», пише Бартломей Курась. Наприкінці травня на Дні Львова до Кракова приїхали представники різних політичних сил, зокрема й ВО «Свобода», чий приїзд обурив партію «Право і справедливість».

«Представники цієї партії виголошують в Україні погляди, які можна прирівняти до фашистських. Прославляють угруповання, які під час Другої світової війни під проводом Бандери вбивали поляків під час волинської різні. Ми не повинні закривати на це очі. Це все одно, що приймати німецьких неонацистів. Тим часом депутати «Громадянської платформи» з представниками такого світогляду дружньо грають у футбол, бенкетують. Це скандал! Представники «Права і справедливості» не брали участі в заходах, в яких брали участь політики зі «Свободи». Те саме повинна робити польська влада», – цитує видання заяву Мірослава Ґілярського з Краківської міської ради.

У статті також наводиться коментар Боґуслава Косьмідера з «Громадянської платформи», голови Краківської міської ради: «Співпраця між Львовом і Краковом триває протягом багатьох років. В один рік організовуються Дні Кракова у Львові, а в інший – Дні Львова в Кракові. І саме на такий захід приїхали українські політики. Запрошення ми адресували міській раді Львова, а не конкретній партії. Приїхали представники різних угруповань, зокрема і партії «Свобода», яка перемогла на останніх виборах у Львові. Я не поділяю погляду, що через це ми повинні обмежувати контакти з Україною. Такі зустрічі дозволяють обмінюватися поглядами, намагатися зрозуміти аргументи другої сторони. Бойкот не сприятиме польсько-українським відносинам. Ми мали складне минуле, але ми маємо також пам’ятати про майбутнє». Він також наголосив, що ніхто з політиків партії «Право і справедливість» не пропонує припиняти контактів з різними європейськими містами через розбіжності у поглядах.

У статті наводиться цікавий факт: до генеральної прокуратури надійшло повідомлення про приїзд до Польщі осіб, підозрюваних у «злочинах, що полягають у запереченні геноциду та прославленні фашизму і націоналізму». За словами пана Ґілярського, подібні погляди суперечать польському законодавству, а тому запрошувати таких людей до Польщі – це злочин, який має розглянути прокуратура. У статті наголошується, що прокуратура ще не взялася за цю справу.

Наприкінці статті видання наводить коментар історика Вроцлавського університету Ґжеґожа Грицюка: «Недобре, коли політики використовують історію для активної політичної гри. А відкриття прокуратурою справи через погляди тієї чи іншої сторони – це ще більш шкідливо. Адже це лише розпалює взаємне несприйняття. Польща та Україна повинні спокійно докопуватися до історичної правди. Гадаю, і в Польщі, і в Україні мають прагнути до глибшого осмислення трагічних подій».

 

Оригiнал матерiалу:
http://wyborcza.pl

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".