Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Київ говорить про дружбу з Москвою, а заглядається на НАТО - BBCRussian

21.06.2011

«Із оприлюдненого у виданні «Коммерсантъ» графіка українсько-натовських заходів випливає, що Київ і Північноатлантичний альянс обговорюють такі дражливі для Москви питання, як майбутнє російського Чорноморського флоту, систему протиракетної оборони, реформу української розвідки та навіть концепцію зовнішньої політики», – пише Ілля Абішев. На цю інформацію у Росії відреагували по-різному. Одні стверджують, що це брехня з метою дискредитувати українського президента, інші – довіряють цій інформації.

Політтехнолог Станіслав Бєлковський вважає зближення з НАТО закономірною відповіддю на спробу Росії включити Україну до сфери своїх інтересів. Важелів впливу на Україну, крім економічних, Росія не має. Автор статті нагадує, що одним із перших указів Віктора Януковича на посаді президента став розпуск комісії зі вступу країни до НАТО й ліквідація Центру з питань євроатлантичної інтеграції. Продовження перебування Чорноморського флоту Росії у Криму було сприйнято як остаточну відмову Києві від співпраці з альянсом. Однак документ про зближення з НАТО свідчить про інше.

Українська влада обговорює з представниками альянсу за зачиненими дверима питання безпеки у Чорноморському регіоні, ПРО та врегулювання у Придністров’ї. Цього року заплановано 64 зустрічі у рамках комісії Україна – НАТО. Тим часом помічник заступника голови комітету Держдуми з оборони Ігоря Барінова назвав інформацію видання неправдивою. На його думку, такі дані поширює українська опозиція. Своєю чергою, голова комітету з питань оборони та безпеки Верховної Ради України Анатолій Гриценко наголосив, що Україна обговорює питання, які її хвилюють, і з Росією, і з НАТО та ЄС. «Ми взаємодіємо у форматі Blackseafor – це морське об’єднання усіх держав, що омиваються Чорним морем», – додав пан Гриценко. На думку Анатолія Гриценка, принцип позаблоковості так і залишиться на папері. Насправді ж Україна буде тісно співпрацювати з НАТО у сфері безпеки. Багато транскордонних і навіть трансконтинентальних проблем неможливо вирішити самотужки. Щодо проблеми Придністров’я, то без України, вважає депутат, вона не вирішиться ніколи.

Попри оголошення позаблокового статусу, співпраця з НАТО не припинилися. Двері альянсу завжди відкриті для України. Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен не виключив, що альянс може запропонувати Україні співпрацю зі створення системи протиракетної оборони. Однак, виступаючи у Страсбурзі у вівторок, Віктор Янукович зазначив, що Україна не братиме у цьому участі.

Незважаючи на будь-які висловлювання українського лідера, Україна не прагне віддалятися від НАТО, зауважує Станіслав Бєлковський. Політика Києва завжди була багатовекторною. Невдоволення щодо співпраці України та НАТО – тільки привід для невдоволення, стверджує експерт. Насправді причина у небажанні Віктора Януковича поступатися Москві й бізнесменам, близьким до Владіміра Путіна, зокрема й у питаннях об’єднання компаній «Газпром» і «Нафтогаз України». Експерт Віктор Літовкін вважає, що жодних загроз для Росії у партнерстві України і НАТО немає. «Усе залежить від того, які акценти розставляють політики».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.bbc.co.uk

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".