Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Прем’єрський уїк-енд з економічним підтекстом - Независимая газета

25.06.2011

Ці вихідні російський прем’єр-міністр Владімір Путін проведе у Криму, пише Тетяна Івженко. Мету візиту офіційно не повідомляють. Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук першою оприлюднила цю інформацію з посиланням на дипломатичні кола. Згодом її підтвердили. Посилаючись на російських дипломатів, Альона Гетьманчук зазначила, що неформальну зустріч ініціювала українська сторона, щоб запропонувати «якийсь адекватний обмін за газову знижку». Це може бути або злиття «Нафтогазу» й «Газпрому», або новий підхід щодо інтеграції до Митного союзу.

Кримські чиновники зазначають, що «це буде неформальна, дружня зустріч». Прем’єр-міністр Микола Азаров саме пішов у відпустку, на кримський уїк-енд, ймовірно, поїде і президент Віктор Янукович. Останній візит Владіміра Путіна до України у квітні завершився скандально. Тоді українська сторона проігнорувала пропозицію вступити до Митного союзу, при цьому вимагаючи зниження ціни російського газу. Росія не мала наміру переглядати контракти. Україна ж не відмовилася від планів підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС. На той час у ЄС говорили про можливість підписання угоди вже у вересні. Але днями представники Єврокомісії зазначили, що у вересні угоди ще не буде. Українські чиновники заявляють, що Вікторові Ющенку свого часу також кілька разів обіцяли от-от підписати документи про асоційоване членство України. Януковичу ж «підсовують пряник-обіцянку, щойно починає йтися про зближення з Росією».

За словами експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, Європа має багато своїх проблем і не чекає на Україну з відкритими обіймами. Це послаблює українські позиції на переговорах із Росією. За припущенням експерта, через ситуацію з Брюсселем Київ змушений поступатися. Можливо, це буде не обов’язково злиття «Нафтогазу» й «Газпрому», а спільне управління українською газотранспортною системою, включно з газовими сховищами. На цьому етапі переговорів остаточні рішення прийняті не будуть, вважає Юрій Корольчук.

Керівник Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала також упевнений, що сторони тільки узгодять нові позиції. Київ має діяти, оскільки зростання ціни газу до 400 доларів і вище означає кризу в економіці. Останні події навряд чи змусять українську владу відмовитися від євроінтеграції та переорієнтуватися на вступ до Митного союзу. Це означало б стратегічний програш. На думку експерта, Владімір Путін поїде до Криму по економічні поступки від української сторони. Своєю чергою, Юрій Корольчук припустив, що може йтися про перспективний і вигідний проект освоєння Чорноморського шельфу. Керівник «Нафтогазу» Євген Бакулін підтверджував, що найближчим часом буде створено спільне підприємство з «Газпромом» для розвідки та видобутку нафти й газу. Наразі шельф освоєний не більш як на 4%. Для подальшої роботи потрібні значні інвестиції, але й прибуток також буде фантастичний, зазначають фахівці.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".