Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Огірки чисті – то що ж призвело до зараження кишковою паличкою? - The Independent

05.06.2011

Учора ввечері німецькі експерти повідомили, що іспанські огірки не винні в одній з найбільших у світі епідемій зараження кишковою паличкою, внаслідок якої 1200 осіб захворіло, 16 померло, пише Джонатан Браун. «Німеччина визнає, що іспанські огірки не є причиною епідемії», – цитує видання заяву німецького міністра сільського господарства Роберта Клооса.

Тим часом страждають аграрії та вимагають мільйони євро компенсації: Данія, Чехія, Люксембург, Угорщина, Швеція і Бельгія призупинили імпорт іспанських овочів, а німецька влада порадила споживачам не їсти їх. «Німеччина звинуватила Іспанію в поширенні кишкової палички у ФРН, причому без жодних доказів, і це завдало непоправної шкоди іспанському виробничому сектору», – цитує автор іспанського міністра сільського господарства Росу Аґілар. А її андалузька колега Клара Аґілєра демонстративно з’їла в ефірі телебачення огірок, наголошує автор. У статті наводиться також коментар французького міністра охорони здоров’я Ксав’є Бертрана: «Я хотів би знати витоки [зараження]. Нам потрібна абсолютно прозора інформація від німецької влади, а також від іспанської».

Європейська Комісія робить усе можливе для пошуку джерела епідемії, а британське міністерство охорони здоров’я радить людям добре мити і чистити овочі та фрукти.

Стало відомо, що жертви хвороби – переважно молоді жінки. Поки що експерти ніяк не можуть це пояснити, припускаючи, що жінки більше слідкують за здоров’ям і їдять овочі, зазначається у статті.

Зараження кишковою паличкою викликає серйозне ускладнення, що впливає на кровоносну, нервову систему та призводить до ниркової недостатності. Усі жертви хвороби з різних країн Європи заразилися в Німеччині.

Іспанські фермери зазнають збитків і змушені звільняти працівників за умов, коли безробіття в країні сягає 21%. «Ми, фермери розлючені, дуже сердиті і обурені, адже не бачимо причини, з якої можна до нас так ставитися на основі необґрунтованої інформації», – сказав виданню Франциско Варґас, представник фермерів провінції Алмерія. Британські фермери також занепокоєні можливим падінням цін на огірки. Один із них – Дерек Гарґрівз – сказав виданню, що можливою причиною отруєння може бути німецька обробка овочів.

Автор пояснює, що кишкова паличка зазвичай безпечна для людей і всіх теплокровних тварин, більшість її різновидів живе в їхніх організмах, однак різновид O104 виробляє токсини, з якими пов’язана німецька трагедія: для худоби ці токсини безпечні, однак при використанні їхнього добрива для овочів виникає ризик зараження людей.

У статті автор наводить схему поширення «всеєвропейської харчової паніки», починаючи з 21 травня – у цей день померла перша жертва кишкової палички, 83-річна німкеня. А на завершення перераховує гучні харчові скандали у світі: 10-річна заборона на британську яловичину в ЄС, що тривала до 2006 року; цьогорічна заборона на імпорт японської риби і молочних продуктів в усьому світі внаслідок аварії у Фукусімі; заборона в ЄС та Японії на ввезення курятини з Таїланду у зв’язку з курячим грипом; заборона на тайванські спортивні напої в Гонконгу цього тижня; заборона в ЄС на ірландську свинину, нібито заражену канцерогенними діоксинами, у грудні 2008 року; обмеження на китайське дитяче харчування в США та Європі після смерті шести немовлят внаслідок отруєння меламіном.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.independent.co.uk

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".