Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Мистецтво на краю Європи - Newsweek

10.07.2011

Наталя Заболотна вирішила перетворити столицю України із культурної загати на провідне європейське мистецьке місто. Найбільший її успіх – створення на базі запустілого цегляного арсеналу найбільшого музею на теренах колишнього Радянського Союзу, пише Анна Нємцова.

Спочатку екс-президент Віктор Ющенко планував використати цей простір для музею українського народного мистецтва. Натомість пані Заболотна віддає перевагу колекціям музею Ґуґґенгайма, Kunsthalle у Дюссельдорфі та іншим провідним кураторам і наповнює «довгі кімнати зі склепіннями творами сучасного українського та західного мистецтва», зокрема авторства Арсена Савадова, Сезара Бальдаччіні, Армана.

Ще до закінчення ремонту даху «Мистецького арсеналу» пані Заболотна влаштувала виставку «стріт-арту» швейцарського художника-графітника Гаральда Неґелі. Кілька місяців по тому у Заболотної дійшли руки до приватної колекції скульптур Деґа та звуко-відео-світло-інсталяцій із європейських галерей. Як наслідок, охочі потрапити до музею стояли в чергах – рідкісне видовище для українських мистецький подій, зауважує авторка статті.

Та не всі українці у захваті від «Арсеналу». Минулої осені, коли тривала підготовка до Art-Kiev Contemporary art fair, до музею прийшло п’ять співробітників міліції зі скаргою від православних ченців Києво-Печерської лаври. «Церква підозрювала, що я будую подіум для стриптиз-шоу», – сказала Заболотна. На знак примирення, вона погодилися зняти з виставки картину із розіп’ятим, скривавленим монахом, пише Нємцова.

Крім обурених монахів, директорка музею наштовхнулася на проблему фінансування. Від самого початку держава поставилася скептично до проекту, тож Заболотна вдалася до коштів місцевих бізнесменів та приватних пожертв. З тих пір з’явилася перспектива державної підтримка. Помічники президента Януковича кажуть, що будуть виділені 150 млн доларів для того, «щоб зробити із музею українську відповідь паризькому Центру Помпіду». Авторка додає, що головою Наглядової ради «Мистецького арсеналу» є екс-президент Віктор Ющенко. Утім, поки уряд не виділить коштів, музей розширюватися не буде.

Пані Заболотна знаходить достатньо коштів, щоб проводити щомісяця нову мистецьку подію – здебільшого покази українських художників. Завдяки відкриттю 18 років тому Центру сучасного мистецтва за підтримки Джорджа Сороса в Україні виросло ціле покоління митців, які беруть участь в таких міжнародних подіях, як Венеційський бієнале та Art Basel, пише Анна Нємцова. Київський апетит розпалює амбіції пані Заболотної: вона веде переговори, щоб наступного року до Арсеналу привезти 100 творів мистецтва із французьких музеїв. «Можливо “Мистецький арсенал” ніколи не буде у європейському мейнстрімі, проте буде на краю континенту та на межі сучасного мистецтва, саме там, де починає бути цікаво», – підсумовує Анна Нємцова.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.newsweek.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".