Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна Греції: просто зробіть це - The Financial Times

12.07.2011

У ніч з четверга на п’ятницю Верховна Рада України більшістю голосів прийняла пенсійну реформу, згідно з якою пенсійний вік для жінок і чоловіків буде однаковим – 60 років (деякі категорії працівників, зокрема держслужбовці, виходитимуть на пенсію у 62 роки). Реформа необхідна для розмороження кредитного пакету МВФ обсягом 15 млрд. дол., пише Роман Олеарчик. Ці зміни в законодавстві ще має підписати президент Віктор Янукович.

«Це великий позитивний крок на шляху до забезпечення стійкого становища державних фінансів України, що може покращити перспективи для виділення наступного траншу кредитного пакету МВФ. Цей закон також створює основу для переходу до другого етапу пенсійної реформи, що вважається ключовим для зростання внутрішнього фінансового ринку», – цитує автор статті коментар київського інвестиційного банку Dragon Capital.

Пенсійна реформа займе три роки, замінить поточну систему виплати пенсій з поточних надходжень та допоможе зменшити навантаження на державний бюджет – видатки на пенсії в Україні сягнули в 2009 році 18% ВВП (один із найвищих показників у Європі), пише Роман Олеарчик.

Незрозуміло, чи готовий Київ йти на інші непопулярні заходи, яких вимагає МВФ. Зокрема, Києву ще потрібно підняти тарифи на комунальні послуги, зазначається у статті. Україна отримала перші два транші позики після того, як підняла ціни на газ для споживачів, однак МВФ заморозив позику через брак реформ і надалі суворо вимагатиме від країни дотримання всіх умов, пише автор.

У статті також зауважується, що прийняття нового закону супроводжувалося незначними протестами в Києві. На думку опозиції, реформа несправедлива щодо громадян країни з чи не найнижчою зарплатнею, тривалістю та рівнем життя у Східній Європі. Юлія Тимошенко пообіцяла оскаржити закон у Конституційному суді, бо закон насправді прийняли лише 40 депутатів – за допомогою чужих карток вони проголосували від імені 248 депутатів. Однак автор статті наголошує, що така практика давно стала нормою в Україні і шанси Тимошенко на скасування результатів голосування дуже незначні, особливо враховуючи зосередження влади в руках Януковича та тиск з боку МВФ і ринків. Роман Олеарчик зауважує, що пенсійна реформа в Україні – це своєчасний приклад для країн, які мають економічні проблеми, у тому числі і для греків.

 

Оригiнал матерiалу:
http://blogs.ft.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".