Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
І в хвіст, і у гривню - Российская газета

13.07.2011

Пенсійна реформа, яку прийняла Верховна Рада, повинна насамперед зменшити видатки Пенсійного фонду, збільшити його доходи та врятувати від неминучого краху чинну солідарну систему, пише Павєл Дульман. Опозиція стверджує, що зміни спричинять зубожіння українців. До опозиціонерів приєдналися і комуністи. Готуються акції протесту.

Із запропонованих 863 поправок до реформи прийняли 130. На час фінального голосування у залі були присутні менш як третина народних обранців. Ті, хто залишився, голосували «за себе й за того хлопця». Найбільший резонанс у суспільстві викликала норма про підвищення пенсійного віку. Для жінок – із 55 до 60 років (для чоловіків-чиновників – до 62 років). Невдоволені й збільшенням на 10 років необхідного для одержання мінімальної пенсії робочого стажу – 30 років для жінок і 35 – для чоловіків. Якщо людина матиме стаж менш як 15 років, пенсія від держави не надаватиметься в принципі. Встановлено максимальний обсяг гарантованої державою пенсії – десять мінімальних пенсій. Ця норма стосується депутатів, вищих чиновників, суддів. Декретну ж відпустку більше не враховуватимуть у робочому стажі.

Із 2015 року у межах Пенсійного фонду передбачається створити Накопичувальний фонд. Туди підприємства та працівники зможуть спрямовувати частину зарплати, щоб гроші «працювали» на ринку цінних паперів. Створюватимуться умови для розвитку приватних пенсійних фондів. Поки що ж реформа має зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Зараз дефіцит становить 43 млрд гривень.

Пенсійна реформа найбільш суперечлива з усіх реформ нового українського уряду, пише автор статті. Одні фахівці стверджують, що ті, хто заробив за радянських часів максимальну пенсію, тепер одержуватимуть трохи більше від передбаченого законом мінімуму. Інші вважають, що зміни стануть поштовхом для розвитку фінансової системи, можливо, реанімують іпотеку. Є і політичні нюанси. Чинна влада точно не виграє від проведення непопулярних заходів, яких, однак, вимагає МВФ. Опозиціонерка Юлія Тимошенко оскаржуватиме реформу в Конституційному суді.

Цікаво, що понад 70% українців підтримують реформування, але чекають від нього підвищення пенсій, зменшення пенсійного віку, відповідальності держави. Можливо, сама реформа ще буде не раз реформована. За словами Володимира Толстенка, секретаря комітету з питань правової політики Верховної Ради, «пенсійна реформа у теперішньому вигляді, звісно, не догма». На його думку, поправки й доповнення ще будуть. При цьому, вважає він, будь-який рух уперед – лише на користь державі. Результати реформи – як позитивні, так і негативні – виявляються не відразу, зауважив пан Толстенко.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.rg.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".