Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Український аграрний сектор: невикористаний потенціал - The Financial Times

25.07.2011

Ґреґ Пейдж, виконавчий директор американської аграрної бізнес-групи Cargill, вважає, що Україна має великий потенціал у сільському господарстві. Тоді чому через 20 років після здобуття незалежності Україна не докладає зусиль, аби усвідомити свій потенціал, подвоїти врожаї та збагатитися на експорті? – запитує Роман Олеарчик.

Навіть якщо фермери і сільські громади через брак брак знань і доступу до сучасного обладнання не розуміють потреби в модернізації, то в українському аграрному секторі є достатньо експертів, які знають, що слід робити, переконаний автор.

Тож провина, на його думку, лежить на українській владі, яка «послідовно сповільнює процес лібералізації аграрного сектору та його виходу на міжнародний ринок».

Роман Олеарчик погоджується, що скасування обмежень на експорт зерна може призвести до подорожчання продовольчих товарів та невдоволення населення. Утім, на його думку, така позиція недалекоглядна. До того ж за двадцять років можна було підготуватися до лібералізації, додає він.

Впливові українські олігархи заблокували лібералізацію, щоб уникнути конкуренції із такими міжнародними аграрними гігантами, як Cargill, ADM та Bunge. Відтак місцеві бізнесмени насолоджуються привілейованим доступом до перспективних аграрних проектів та матимуть право першості на купівлю землі сільськогосподарського призначення після того, як у січні 2012 року закінчиться мораторій, ідеться у статті.

Найбільші світові агрокомпанії вже давно визнали потенціал України, довівши це істотними інвестиціями. Проте їхня діяльність утискається протекціоністською політикою уряду, починаючи з обмежень на експорт зерна, пише автор статті.

Кілька тижнів тому президент Янукович сказав, що не дозволить іноземним компаніям купувати у селян та держави землю сільськогосподарського призначення, коли буде скасовано мораторій наступного року.

Чиновники заявляють, що мораторій на продаж землі для іноземців підніме рівень інвестицій в українські господарства. Прояснив ситуацію міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. У нещодавньому інтерв’ю він висловив стурбованість тим, що саме іноземні, а не внутрішні бізнес-групи мають в руках кошти, щоб купувати землю.

«Ми розуміємо, що якщо зробимо ринок вільним, то буде достатньо 30 млрд доларів – і це небагато для фінансових корпорацій – щоб купити всю нашу землю», – сказав міністр.

Юлія Тимошенко виступає проти скасування мораторію на продаж землі, кажучи, що аграрний сектор України до цього не готовий. Вона підозрює, що нинішнє керівництво, маючи підтримку олігархів, обкраде бідних селян.

«Група, яка нині при владі, поспішає приватизувати землю сільськогосподарського призначення, загальну вартість якої оцінюють у 400 млрд доларів. Вони хочуть купити її у селян з великою знижкою», – стверджує Тимошенко.

Олеарчик застерігає українських чиновників прислухатися до слів Пейджа, адже міжнародні компанії можуть інвестувати і деінде. Тоді, додає він, Україна залишиться «землею потенціалу».

 

Оригiнал матерiалу:
http://blogs.ft.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".