Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна: маленькими кроками - The Financial Times

04.07.2011

Україна трохи наблизилася до можливості отримати обіцяні транші з позики Міжнародного валютного фонду, а це дуже важливо для того, щоб підтримати упевненість інвесторів та залатати дірки в державних фінансах, пише Роман Олеарчик.

Наступного місяця уряд Януковича зможе проштовхнути непопулярну пенсійну реформу, оскільки минулого тижня Верховна Рада ухвалила відповідний закон у першому читанні, ідеться у статті. Без цих реформ, пояснює автор статті, МВФ не переказуватиме Україні траншів, обіцяних минулого літа у рамках кредитної програми на 15 млрд доларів.

Поступове підняття пенсійного віку для жінок від 55 до 60 років та запровадження трирівневої системи пенсійного забезпечення – це головні вимоги від МВФ, закладені в угоді з Україною.

Обіцяючи запровадити пенсійну реформу, Київ, утім, намагається відкликати свої обіцянки щодо подальшого підняття цін на комунальні послуги.

Чиновники стверджують, що громадяни можуть не витримати інфляційний тиск та економічні негаразди, спричинені 50%-м підняттям цін на газ минулого літа.

Український уряд конче потребує наступного траншу у розмірі 1,5-3 млрд доларів у найближчі місяці. Однак цього літа, вочевидь, свіжих грошей від МВФ чекати не варто, пише Олеарчик.

21 червня прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав, що очікує приїзду делегації від МВФ до Києва не раніш вересня.

Виконуючий обов’язки голови-розпорядника МВФ Джон Ліпскі зробив цього тижня різку заву, у якій ішлося про те, що виконання угоди з боку Фонду залежатиме від запровадження реформ в Україні.

На думку оптимістів, жорсткий підхід МВФ змусить український уряд виконати необхідні суворі вимоги, а відтак 3 млрд надійдуть вже цієї осені, пише Олеарчик.

Навіть якщо переговори з МВФ зазнають невдачі, економіка України не почне так стрімко падати, як білоруська кілька тижнів тому, ідеться у статті. Олеарчик зауважує, що на нинішній день Київ має 37 млрд доларів валютних резервів. Про це Україна могла тільки мріяти у 2008 році, коли курс її валюти впав на 50% у зв’язку із світовою фінансовою кризою, додає автор.

За словами Олени Білан, економіста київського інвестиційного банку Dragon Capital, невдача у відновленні співпраці України із МВФ не матиме різких негативних наслідків для української економіки, оскільки «обсяг резервів Нацбанку нині перебуває майже на історичному максимумі». «Утім, без зовнішнього якоря, яким був МВФ, фіскальна консолідація втратить свого рушія, що стане великою макроекономічною проблемою на 2011-2012 роки», – додала економіст.

«Дохід по українських євробондах може зрости на 100 базисних пунктів, якщо інвестори почнуть переоцінювати суверенні ризики України. Це збільшить вартість запозичень для уряду, проте ми все ж сподіваємося, що міністерство фінансів вийде на ринок євробондів наприкінці цього року, щоб покрити дефіцит бюджету», – сказала Білан.

 

Оригiнал матерiалу:
http://blogs.ft.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".