Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Жіноча п’ятирічка - Московские новости

08.07.2011

«Згідно з пенсійною реформою, що готується в Україні, жінки тут стануть виходити на пенсію не у 55, як зараз, а у 60 років, а мінімальний стаж для нарахування пенсії становитиме 15 років замість теперішніх п’яти», – пише Юрій Луканов. Відповідний законопроект прийняла Верховна Рада. Така реформа є умовою МВФ для надання Україні кредиту близько 16,4 млрд доларів.

На думку політолога Михайла Погребінського, проводити реформу довелося б у будь-якому разі через демографічну ситуацію. Якщо ж влада зможе роз’яснити суть реформи, то не зазнає значних електоральних втрат.

Електоральні втрати справді можливі через непопулярність пенсійної реформи. Громадяни України вважають, що перетворення полягатимуть лише у збільшенні пенсійного віку. Очільник профспілки «Народна солідарність» Олексій Кляшторний вважає, що люди почнуть протестувати, щойно відчують реформу на собі. Реформа підвищує стаж. Ті, хто працював у тіньовій економіці, не зможуть вийти на пенсію. Політолог Віктор Небоженко вважає, що ніхто дуже не протестуватиме: «Кожен буде сидіти і радіти, що в іншого пенсія ще нижча, ніж у нього».

Реформа покликана зменшити розрив між рівнями пенсій. Наприклад, за даними Пенсійного фонду, з 13,7 млн українських пенсіонерів близько 8,5 млн людей одержують до 1 тисячі гривень, а майже 4 тисячі пенсіонерів одержують пенсії по 40 тисяч гривень. Наприкінці минулого року прем’єр Микола Азаров дав доручення розробити справедливе пенсійне законодавство. Водночас він заявив, що скорочення VIP-пенсій – не головне у цій реформі. Головне – встановити справедливу пенсію для 14 мільйонів пенсіонерів. Народні депутати не проголосували за обмеження пенсій для особливо важливих пенсіонерів. Причина – Конституція не дає змоги звужувати наявні права й свободи.

За словами голови сєверодонецької правозахисної організації «Правовий простір» Римми Білоцерківської, «можновладці створюють недержавні пенсійні фонди, які пов’язані з державним фондом, щоб маніпулювати фінансами». Звідси – розрив у пенсіях. Україна тим часом змушена звертатися до МВФ із проханнями про кредити, пише автор статті, оскільки вже у березні цього року держборг становив понад 58 млрд доларів – понад 38% ВВП.

Колишній нардеп, доктор економічних наук Володимир Черняк зауважив, що критична маса боргу – 60% ВВП. За його словами, країна ще має резерв, але потрібна ще й змога виплачувати борги, а тому потрібно проводити реформи, а не імітувати їх. Тим часом президент України Віктор Янукович запевняє, що реформи йдуть повним ходом і їх результати вже будуть відчутні у 2012 році, зауважує автор статті.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.mn.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".