Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Тетянин день – свято всіх студентів

25.01.2012

 

 

Офіційно в Україні відзначається два Дня студента: перший – 17 листопада. Його почали святкувати ще в 1941 році в Лондоні, після чого цей день визнали Міжнародним днем студента на рівні ООН. Традиція святкування бере свій початок з 1939 року після штурму нацистами Університету Праги після масової демонстрації студентів. В Україні День студента офіційно визнали у 1999 році. Другий день студента відзначається 25 січня, він також відомий як Тетянин день. Його відзначають в Україні, Росії, Білорусії та Казахстані після того як імператриця Єлизавета Петрівна своїми указом відкрила Московський університет в 1755 році. „Тетянин день” спочатку відзначали як день народження Університету, а потім – як свято всіх студентів.

 

Історія виникнення свята

За легендою в 3 столітті настоятельку християнського храму Тетяну піддали гонінням за християнську віру. Коли її змушували молитися язичницькому божеству, вона не відвернулася від своєї віри, її молитва була настільки сильною, що язичницьке божество розбилося. Тетяну стратили, а з 235 року її зарахували до лику святих і саме з цього часу почали відзначати свято – Тетянин день.

Особливе значення це свято набуло у 18 столітті, коли 25 січня 1755 року імператриця Єлизавета Петрівна підписала Указ „Про установу Московського університету”. Саме з цього часу свята Тетяна вважається покровителькою студентів. До речі, саме древнє ім'я «Татіана» в перекладі з грецької означає «улаштовувачка».

У 18 — першій половині 19 століття університетським, а тому і студентським святом стали урочисті акти в ознаменування закінчення навчального року, на яких роздавали винагороди, виголошували промови. В той же час офіційним університетським днем, молебнем, що відзначається в університетській церкві, було 12 січня. Але його називали не Тетяниним днем, а «днем заснування Московського університету».

Потім вийшов Указ Миколи I, в якому він розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його заснування. Так волею монарха з'явилося студентське свято — Тетянин день і День студента.

 

Традиції святкування

Не зважаючи на те, що історія свята своїм корінням сягає у далеке минуле, традиції святкування збереглися і до цього дня. Студентська братія як влаштовувала гучні гуляння більше ста років тому, так і в 21 столітті вважає за необхідне відзначити своє свято шумно і весело.

В іноземних студентів немає особливих традицій і звичаїв святкування цього дня.  Бельгійські студенти небайдужі до будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії — хороший привід для зустрічей друзів. У цій країні люблять збиратися компанії давніх знайомих по 7 – 8 осіб. Найпопулярніше місце проведення свят – бари. На природу, точніше на пікніки, бельгійські студенти виїжджають украй рідко: це роблять, в основному, старші люди. Що стосується проведення самих свят, то на відміну від наших студентів, бельгійці не дуже люблять співати, проте послухати сучасну музику зовсім не проти.

Студенти в Данії вважають за краще проводити свята в колі найближчих друзів. Зазвичай удень вони збираються у кого-небудь вдома, жартують, співають пісні, інколи під гітару, а ввечері вирушають компанією в бар. З алкогольних напоїв данці віддають перевагу пиву, прагнучи зробити свято приємним, душевним і в міру веселим. Цікава традиція існує у студентів-випускників гімназій. У день закінчення навчання в сім'ї випускника орендують великий автомобіль, що нагадує вантажівку, і весь вечір катаються по вулицях. В авто всі члени сім'ї співають пісні, після чого гуляння продовжується вдома або в барі.

Американці у всьому люблять свободу. Можливо, тому студентам у США подобається відпочивати з друзями за містом, на природі. Утім, багато хто з них вважає за краще ходити в дорогі клуби або ресторани, адже більшість американських студентів – вихідці із забезпечених сімей.

Свято – це прекрасний привід зібратися з друзями в неформальній обстановці, поспілкуватися і повеселитися. Багато людей в зрілому віці зізнаються, що на студентство припали кращі роки їхньої молодості. Тому дуже важливо їх не змарнувати!

Наталія Куксенко

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".