Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин: «Ознака сильного депутата, сильної людини – спроможність визнати власну помилку»

05.10.2012

Завершився черговий пленарний тиждень, а точніше один пленарний день одинадцятої сесії Верховної Ради України, під час якого було розглянуто 58 питань порядку денного. Серед найбільш резонансних рішень парламенту: підтримка постанови про скасування голосування за законопроект «про наклеп», схвалення введення електронних паспортів, прийняття в цілому Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю» та інші. Окрім вже розглянутих і прийнятих, залишаються нагальні питання, що потребують розгляду. Так, про прийняття Державного бюджету на 2013 рік, призначення дати позачергових виборів у Києві, подальшу долю законопроекту про мирні зібрання та встановлення в Україні зимового часу розповів Голова Верховної Ради України, Голова Народної Партії Володимир Литвин.

 

Про Державний бюджет на 2013 рік

 

Голова Верховної Ради України, Голова Народної Партії Володимир Литвин сподівається, що задля виконання конституційних норм щодо терміну прийняття бюджету до 1 грудня 2012 року парламент зможе прийняти закон про Державний бюджет на 2013 рік протягом двох пленарних тижнів у листопаді. Про це він заявив у понеділок, 1 жовтня, на брифінгу після засідання Погоджувальної ради. «У нас була розмова з М.Азаровим стосовно проекту Державного бюджету. Прийнято рішення, що розглядатиметься він у листопаді, коли у нас буде два робочих тижні», – сказав В.Литвин. Він також повідомив, що уряд готує низку законопроектів, які необхідно ухвалити ще до прийняття бюджету. За словами Володимира Литвина, ці документи «скеровані на збільшення доходної частини і з урахуванням цього уряд доопрацює проект бюджету». «Маємо ще два робочі тижні у листопаді. До цього часу ми повинні розглянути і прийняти низку законопроектів, скерованих на збільшення доходної частини», – зауважив керівник парламенту. Зокрема він додав, що зазначені законопроекти «днями повинні надійти з Кабінету Міністрів України до Верховної Ради України».

 

Про скасування законопроекту про наклеп

 

У вівторок, на ранковому пленарному засіданні лідер Народної Партії запропонував парламентаріям зняти з розгляду резонансний проект закону про наклеп, завдяки чому документ було скасовано. За день до цього він заявив про свій намір журналістам. «Аби покласти край усім розмовам, я на початку засідання внесу пропозицію про зняття з розгляду цього законопроекту, щоб поставити на цьому крапку і щоб потім народні депутати не демонстрували таку недалекоглядність», – сказав Володимир Литвин. Він також висловив здивування, що зазначений законопроект «знаходився у парламенті з липня місяця й, очевидно, чекав виборчої кампанії». Спікер парламенту повідомив, що даний законопроект буде вилучено із реєстру документів, що знаходяться у Верховній Раді України, після його скасування. «Ознака сильного депутата, сильної людини – спроможність визнати власну помилку», – наголосив В.Литвин.

 

Про призначення дати позачергових виборів у Києві

 

У столиці України ще й досі залишається відкритим питання щодо дати виборів мера міста. Голова Верховної Ради України вважає, що в питанні призначення дати позачергових виборів у місті Києві треба досягти політичної домовленості, яка дасть змогу прийняти правове рішення, що не виходило б за правові межі. «Єдиної, домінуючої позиції щодо призначення дати місцевих виборів у Києві в парламентських фракціях немає», – зазначив Володимир Литвин. При цьому він повідомив, що є кілька пропозицій щодо вирішення цього питання. Перша пропозиція – спершу провести вибори мера, а вже потім – вибори до Київради. Друга – провести ці вибори одночасно. «Треба знайти правове рішення, бо юристи увійшли в суперечність, в тому числі і в профільному Комітеті, і пропонують звернутися до Конституційного Суду», – поінформував В.Литвин.

 

Про направлення законопроекту про мирні зібрання до Венеціанської комісії

 

Скандальний законопроект №2450 «Про мирні зібрання» мав бути розглянутий 18 вересня, проте його розгляд перенесли на невизначений термін. Зазначений документ викликав масові протести в суспільстві. Підтриманий парламентаріями у першому читанні резонансний законопроект Голова Народної Партії пропонує повторно надіслати до Венеціанської комісії, оскільки документ ще й досі збурює частину суспільства. «Доля цього законопроекту поки не визначена. Частина громадських організацій вимагають розгляду даного документа, інша частина виступає проти. Я думаю, що при такому підході можна було б заспокоїти одну з частин і ще раз відправити цей законопроект до Венеціанської комісії», – зауважив Володимир Литвин. Він не сумнівається, що Венеціанська комісія дасть позитивний висновок щодо цього документа, але разом із тим закликав не поспішати з ухваленням зазначеного документа. «На превеликий жаль, у нас аргументи в середині країни не діють. І вважається, що кращим буде арбітр із-поза меж України. Тому треба ще раз спрямувати (законопроект – авт.) до Венеціанської комісії і вже після її висновку, а я впевнений, що він буде абсолютно позитивним, очевидно не буде логіки в тому, щоб далі протестувати», – сказав В. Литвин.

 

Про встановлення в Україні зимового часу

 

Наприкінці жовтня цього року Україна, можливо, вже востаннє, переводитиме стрілки годинників на зимовий час. У 2010 році наша північна сусідка Росія відмовилася від переведення часу, залишивши постійним літній час. Наступного ж року такий приклад наслідувала й Білорусь. Тим часом в Україні після розгляду кількох пропозицій, зокрема і щодо переходу виключно на зимовий час, рішення так і не було прийнято – у 2011 та 2012 роках наша країна переводила стрілки годинника, як і раніше. Відповідаючи на запитання журналістів щодо розгляду законопроекту №10125 «Про порядок обчислення часу на території України», Володимир Литвин сказав, що Україні слід перейти на зимовий час і більше не коригувати його в залежності від пори року. «Вважаю правильною пропозицію один раз перевести стрілку годинника і далі її не переводити, щоб залишити наш біологічний час», – зазначив лідер Народної Партії. Водночас він зауважив, що опоненти цієї ініціативи пропонують орієнтуватися в цьому питанні на інші країни, в той час як лікарі дотримуються протилежної думки. «А лікарі стверджують, що нам треба зберегти усталений біологічний час», – підсумував В. Литвин.

 

Леся Кіхно

Газета "Народна" №39 (369) від 6 жовтня 2012 р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".