Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Наш народник – депутат-аграрій-лицар

19.11.2012

Наш народник – депутат-аграрій-лицар_250.jpg«Інвестуючи своїх аграріїв, ми інвестуємо процвітаючу країну»,- постійно й упевнено зазначає молодий народник Юрій Байдала: уродженець с. Івашківка Городнянського району, що на Чернігівщині. На маленькій батьківщині він керує фермерським господарством та представляє інтереси Народної Партії в складі депутатської фракції Городнянської райради.

Він ініціативна, перспективна та добра людина. Саме так відгукуються про нього земляки і колеги. А нещодавно, одне з обласних видань розмістило на своїх шпальтах розповідь про те, що пан Юрій є ще й тренером-ентузіастом, який привіз у рідне село такий вид спорту, як бокс муай-тай («поєдинок вільних» або «вільний бій»), батьківщиною якого є далекий Тайланд...

Прес-служба

Чернігівської обласної організації Народної Партії

 

«Івашківський лицар тайського боксу»...

Юрій Байдала – чоловік, який створив сам себе в буквальному сенсі цього слова. З дитинства хлопець дуже хворів на серце, непритомнів, мав підвищений тиск, багато лежав у лікарнях. Фізичні навантаження Юрію були протипоказані. Але він мріяв про спорт, залізне здоров’я, атлетичну статуру. Таким сьогодні і є, бо наперекір усьому завжди вперто йшов до своєї мети – ще з підліткового віку сам по книжках вивчав різні спортивні методики і займався, займався, пересилюючи себе. Мріяв служити в армії. І таки досяг свого. Коли Юрій 2000 року проходив військову комісію, його визнали як призовника не просто здоровим, а гідним служби в елітних військах. Юрій Байдала охороняв штаб Міністерства оборони України, тодішнього міністра оборони Олександра Кузьмука, Президента Леоніда Кучму та інших поважних осіб. Там же, у 101-й бригаді охорони Міністерства Збройних Сил України, разом із офіцерами старший сержант Юрій Байдала і отримав медаль до 10-річчя Незалежності України. Після строкової служби служив у Чернігівській охоронній агенції «Балу», працював і в Івашківці на тракторі, й на Півночі в Новому Уренгої, що в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Нині піднімає сільське господарство в рідному селі. Юрій ніколи не припиняв займатися спортом. А оскільки після вступу на відділення фізичного виховання в Чернігівському педагогічному університеті познайомився із фахівцем із тайського боксу Віктором Трохимцем, то й сам захопився цим видом спорту. Мало сказати – захопився: муай-тай просто вразив молодого чоловіка своїми можливостями для розвитку людини й одночасно – шляхетністю.

У Юрія завжди так – бачу ціль, не бачу перепон. Тренувався двічі на день, викладаючись як тільки міг. 2006 року на семінарі в Одесі він отримав тренерську ліцензію і тепер має право сам навчати муай-тай. Нині Юрій Байдала є віце-президентом федерації тайського боксу Чернігівщини, а його вчитель і товариш Віктор Трохимець – її президент.

Юрій почав тренувати в Івашківці підлітків іще того часу, коли прийшов з армії. А як став тренером із муай-тай, то вже має своїх вихованців із тайського боксу. І хоч займатися муай-тай юні івашківські спортсмени почали восени минулого року, вже мають досягнення, які викликають радісний подив і навіть шок. Як?! Як, не маючи матеріальної бази, навіть татамі (спеціальні мати з рисової соломи), жодного іншого необхідного знаряддя, вони досягли таких результатів? Діти займаються в івашківській школі просто на підлозі у спортзалі й навіть зараз, після всіх своїх перемог, тренуються з декількома жилетами, шоломами й наголінниками та двома спортивними матами, розподіляючи все це між собою по черзі. Як?! Як вони перемогли інших спортсменів, що мають і необхідне спортивне знаряддя, і матеріальну базу, котрих відбирали з дитинства, й навчали муай-тай по 10-15 років? А крім того, супротивники мають багатий досвід боїв на рингу? Як?!

Відкритий чемпіонат України з таїландського боксу відбувався в Одесі з 5 по 8 липня, де друге місце посів наш Руслан Бенза. Його срібло багато коштує як для Івашківки Городнянського району, так і для всієї Чернігівської області. Ще раніше, у червні, на відкритому чемпіонаті в Миколаївській області Руслан Бенза та Сергій Ященко зайняли перші місця. Їх привітав сам президент Федерації тайського боксу Миколаївскої області. «Молодці! Красиво виступили!», - сказав він, поклавши руку на плече кожного з юних і спортсменів.

Оце і є роль особистості в історії та непорушність істини: кожній людині, а тим більше – дітям повинна приділятися увага. Юні громадяни незалежної держави, івашківські «тайці» з дитинства вчаться того, що перемоги робляться своїми руками та працею. І якщо хочеш чогось досягти в житті – не очікуй подарунків, не сподівайся на те, що тобі хтось щось винен. Просто став перед собою мету, працюй на неї, йди до неї.

Наші починання з тайського боксу викликали багато сумнівів. І не тільки в Івашківці. Думали про нас так: ну, походять 2-3 підлітки, а потім усе й закінчиться. А я завжди казав і кажу: якщо хоч у одного з вихованців закладене зерно виросте в повноцінний колос – буду щиро радий. Та діти всі дуже старанно займаються, всі дуже змінилися. Коли починали, більшість і пила, і курила. Тепер – ніхто. Вони змінилися. І не тому, що я якийсь там особливий з’явився. Ні. Це вони – особливі. Коли я починав займатися спортом, мені ніхто не допомагав. Тому хочу допомогти цим дітям. І справа не в заняттях саме тайським боксом або просто спортом, хоча спорт необхідний кожній людині для розвитку. Діти побачили свої досягнення. Отримали мету, знайшли чим займатися, зрозуміли, що в житті мусять бути сенс і праця. У нас же не тільки спортивні уроки, а й психологічні. Я проводжу лекцію раз на тиждень. І розповідаю не тільки про муай-тай. Ми розмовляємо буквально про все, радимося. Вчителювання – це не заробляння грошей, наставник має вміти вислухати дитину, відповісти на її запитання. Дати їй можливість розкритися, виговоритися. Іноді розмовляємо по декілька годин. Намагаюся говорити про все, бо коли починали, я відразу сказав, що підтримаю своїх вихованців у спорті й житті. Дав їм свій телефон. А команда, у свою чергу, підтримує кращих представників. Без підтримки колективу Руслан Бенза та Сергій Ященко не зайняли би перших місць. І ми всі вважаємо, що їхня перемога – то перемога всієї нашої команди.

До речі, не має значення, чим ці діти займатимуться в дорослому житті: хтось стане політиком, хтось — спортсменом, хтось залишиться в Івашківці і працюватиме на рідних полях... Але, по-перше, вони будуть здоровими, спортивно розвиненим людьми, а по-друге – поважатимуть працю, вміння існувати в колективі, вибирати в житті мету й наполегливо йти до неї. Цінувати не тільки матеріальне.

Юрій Олександрович навчає їх безкоштовно. Директор школи, яка підтримує таке спортивне починання, пропонувала Юрієві працювати хоч на півставки. Він відмовився: діти повинні знати й запам’ятати: в житті головне – ідея, духовність. І тоді прийдуть і перемоги, і все інше.

Цієї осені 26 підлітків знову розпочали заняття в секції тайського боксу.

 

Анастасія Немирова

Чернігівська обласна газета «Деснянська правда»

№83 (28344) жовтень 2012 року

Коментарі
Топ - новина
ДУМАТИ ТРЕБА. ДУМАТИ!

26.01.2018

Влада демонструє наміри продовжувати боротися за території, а не за людей. Вона так і не зуміла вникнути і перейнятися становищем тих, хто живе на не підконтрольній Україні частині Донбасу.

Публікації
Ще раз про тер.громади

17.09.2018 

Територіальна громада міста Києва, по-суті, носить другорядний у порівнянні з іншими суб'єктами міської влади характер