Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Ігор Колодка: „Маємо багатих орендарів, гарні урожаї і бідних селян”

24.12.2012

 

Мені 2012 рік запам’ятається тим, що досяг своєї мрії, захистив кандидатську дисертацію. Вона, як і все моє життя, присвячена сільськогосподарському виробництву, новітнім технологічним і технічним проривам у цій визначній галузі розвитку України. Маючи чималий досвід господарської, управлінської роботи, я ще і ще раз переосмислив те, що відбувається нині на селі, визначив своє бачення взаємовідносин селян-орендодавців з орендарями землі, ролі держави у цих процесах. Треба визнати, що завдяки потужній техніці, новим світовим технологіям ми стали серйозним гравцем на міжнародному ринку з виробництва сільськогосподарської продукції. І все було б добре, якби не загрозливі протиріччя, що роздирають нинішнє село. Зростають урожаї, збагачуються орендарі, трейдери. А власники земельних паїв і ті, хто проживає в селі, залишаються бідними. Населення вимирає, соціальна сфера в загоні. Отже напрошується висновок – не тим шляхом ідемо. Держава кинула селян напризволяще. Нема умов для створення робочих місць, немає належної винагороди праці, немає нормального побуту, можливостей ростити, навчати, виховувати дітей.

На моє переконання, змінити кардинально ситуацію може тільки держава. Вкрай потрібна дуже серйозна і всебічно виважена державна політика стимулювання розвитку і аграрного виробництва, і села. Прикро, але її як такої у нас поки що немає. Проголошені окремі фрагменти регулювання відносин з товаровиробником загалом не діють. Холдинги у погоні за прибутками село не порятують.

У цьому плані підтримую державницьку позицію Сергія Терещука. Шкода, що він не пройшов до парламенту VII скликання. Але то не його біда, а аграрників округу, де він балотувався. Він належав до тих народних депутатів, які намагалися і робили конкретні кроки, аби надати динамічного поступу аграрному сектору економіки, захистити сільську людину від тих негараздів, які звалились на її голову від недолугих реформ колишніх керівників держави. Так сталося, що від Черкащини у парламенті від мажоритарних округів своїх обранців, а тим більше аграрників, немає. Виходить Шевченкове – чужому навчайтесь і свого не цурайтесь, до нас ще не дійшло. Вірю, таке прозріння ще попереду.

Хочу щиро привітати всіх аграрників Черкащини зі новорічними святами, побажати здоров’я і наснаги для плекання своєї ниви, добірного урожаю і таких же статків.

 

Ігор Колодка,

голова Смілянської районної організації Народної Партії,

директорчеркаської філії «Украгролізинг»,

кандидат сільськогосподарських наук

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".