Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Василь Черній: «Ці політичні барикади у мене визивають неприємне враження»

28.02.2012

Колишній заступник губернатора, а зараз народний депутат України Василь Черній про законотворчість, прогульників у парламенті і те, як виграв вибори у Липовецькому районі Вінницької області розповів Вінницькому міському щотижневику «Місто».

Закон про ринок землі Верховна Рада схвалила у першому читанні. Наразі триває доопрацювання документу, який вже назвали чи не найголовнішим після Конституції України. Понад 100 поправок до законопроекту зробив народний депутат від Вінниччини – Василь Черній.

Вінницьке лобі у Верховній Раді України поповнилось ще одним депутатом від Вінниччини наприкінці минулого року. Василь Черній, який був заступником губернатора з аграрних питань, пішов працювати у парламент. Василь Черній замінив нардепа Олега Поліщука – колишнього чоловіка відомої телеведучої Каті Осадчої, який склав депутатські повноваження, за однією з версій через надто «міцну опіку» з боку Партії Регіонів. Як працюється у парламенті і що думає про перевибори на його колишньому округу, Василь Черній розповів «Місту».

- У парламенті вже освоїлись?

- Робота у Верховній Раді, скажу так, - прогнозована. Ось переді мною графік роботи депутатів аж до 14 липня: коли пленарні засідання, коли робота в комітетах, у виборчих округах. Все систематизовано. Єдине, я навіть ніколи не думав, що після 25 років роботи в дуже напруженому режимі, буду мати можливість спати 7-8 годин. На посаді заступника губернатора на роботі був вже о 7-ій ранку, а сьогодні пленарні засідання починаються о 10-ій.

- Хто Ваші сусіди по фракції у залі засідань парламенту?

- Наша фракція сидить по центру в кінці залу, я – у першому фракційному ряду. Сусід – Віктор Сінченко і колишній голова районної адміністрації Київської області, Валерій Баранов – колишній мер Бердянська, Станіслав Довгий. У нашій фракції колишній губернатор губернатор Одеської області – Сергій Гриневецький та колишній губернатор Житомирської області – Микола Рудченко. Усі люди серйозні, з солідним життєвим досвідом, тому у франції у нас дисципліна. За три місяці роботи у Верховній Раді не пропустив жодного пленарного засідання і жодного засідання комітету, де я працюю.

- Ви у комітеті з аграрної політики?

- Так. У цьому ж комітеті також Григорій Калетнік, Анатолій Матвієнко, Степан Глусь. Разом зі мною чотири вінничанина.

- А з Катериною Лук’яновою, яка також народний депутат від Вінниччини, співпрацюєте, бо ж вона по-іншу сторону політичних барикад?

- Найбільше спілкуюсь, мабуть, з Валерієм Ананійовичем Бевзом, оскільки знаємо один одного дуже давно. З Катериною Лук’яновою наші робочі місця в одному адміністративному будинку, маємо нагоду зустрічатись і в сесійній залі. Суто людські відносити і політика – як кажуть, одне другого не стосується. А з приводу цих «барикад» особисто у мене складається дуже неприємне враження. Така інституція як Верховна Рада України має сприяти розвитку держави, бути запорукою спокою в країні. У нас так: якщо ти не такий, не з нами то ти вже неправильний. Цей радикалізм існує всюди, і в обласній раді я це бачив. І це не правильно.

- Що скажете про заяву народного депутата Забзалюка, який заявив про перекуплення депутатів?

- Гадаю, вони будуть мати досить серйозний політичний резонанс. Голова Верховної Ради України звернувся до Генерального прокурора України з проханням провести розслідування цієї заяви. Думаю, саме Генпрокуратура розставить усі крапки над «і»: чи мав місце такий факт і хто має нести відповідальність. Оскільки, за законом, має відповідати і той, хто дає, і той, хто бере. Для мене це все має багато незрозумілих моментів. Людина зізналась, що взяла хабар через кілька місяців. Їй кажуть – «то віддай». А він – «не віддам». Такий ланцюг непослідовних подій.

- Що вже встигли зробити на посаді народного депутата?

- Я мав нагоду бути учасником підготовки деяких законодавчих актів: про ринок землі, про аквакультуру. Скажу, що це потребує і вивчення, і досвіду, і аргументації, і часу. І не лише депутата, а й помічників. Зараз усі сходяться на тому, що закон про ринок землі має називатись по-іншому, можливо, про земельні відносини. Бо саме слово «ринок» – вже передбачає якийсь антагонізм, негатив. А таких негативів не має бути. Вносив поправки до Програми про приватизацію на 2013-2014 рік, вони не були підтримані. Зараз готую виступ, говоритиму про необхідність системи енергозбереження в державі.

- Вінницькі депутати у місцевих радах увесь час кажуть: ми ж не Верховна Рада, у нас тут порядок. Ви зараз можете порівняти: чи справді у нас тут порядок?

- Порядок передбачає багато речей. Для мене це – в тому числі і прихід на роботу. Верховна Рада України – це робота депутата на професійній основі. А обласна чи районна рада – це на громадських засадах, зарплати ніхто не отримує. Тому порядок тут і порядок там – це зовсім інші речі. Та й повноваження – зовсім інші. Ось Володимир Михайлович (Литвин – Авт.) по закінченні попередньої дев’ятої сесії у січні сказав, що ми зекономили більше мільйона фонду заробітної плати завдяки жорсткому контролю за виходом депутатів на роботу. І хто не ходить на роботу – не отримує заробітної плати. Це можна вважати порядком.

- На окрузі, де вас обрали депутатом обласної Ради, невдовзі будуть перевибори. Є застереження, що боротьба за голоси буде не зовсім чесно?

- Мені відомо, що є три кандидати. На жаль, Народна Партія не висувала свого кандидата в силу певних об’єктивних причин. Зараз про це шкодуємо. Але, як кажуть, поїзд пішов. Я скажу, як я працював. Згідно із законом, будучи заступником губернатора, на час виборів взяв відпустку. І всю відпустку провів у населених пунктах Липовецького району. Людей у клубах не збирав, просто спілкувався. Це те, на чому ґрунтувалась моя перемога і моя робота по виборах.

- Вам, як нардепу, вже квартиру виділили?

- Не виділили. І питання взагалі так не стоїть. Згідно із законом, депутат має отримати службове житло. У даному випадку вирішено, що це – готельний номер. Я живу в готелі, коли тривають пленарні засідання, коли є робота в комітетах. Коли ж робота в округах – то я працюю тут, на Вінниччині у офісі партії, де моя громадська приймальня.

 

Спілкувалась Ірина ЖУК

Вінницький міський щотижневик «Місто», № 7 від 24.02.2012 р.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".