Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Віра Котик: „Державна позиція у ставленні до села має докорінно змінитися”

12.03.2012

Дбати про село.jpgПід час минулих виборів до складу сільських і селищних рад Хмельниччини обрано понад 2 тисячі членів Народної Партії (27 % від усього складу). Кожен шостий сільський чи селищний голова – народник. Зараз вони звітують перед однопартійцями про те, як виправдовують довір’я виборців.

Віра Юріївна Котик – сільський голова Пилявківки Старосинявського району Хмельницької області прозвітувала перед виборцями та розповіла про нелегкі будні очільників територіальних громад, віддалених від обласного і районного центрів.

– До складу Пилявківської сільської ради входить два населених пункти: Пилявка і Карпівці, площа яких – 2737 гектарів. На її території розташовано 243 обійстя, в яких мешкає 534 жителі. Функціонує фермерське господарство і товариство з обмеженою відповідальністю, які орендують земельні паї селян. Три торговельних заклади забезпечують мешканців товарами першої необхідності, діє школа, два медпункти.

Протягом минулого року депутати сільської ради провели 8 сесій і 11 засідань виконавчого комітету. Вирішувалися  питання благоустрою населених пунктів, проживання людей похилого віку, організації дозвілля молоді, надання і відчуження земельних ділянок та багато інших питань, пов’язаних із повсякденням територіальної громади.

Бюджет сільської ради минулого року склав 290 тисяч гривень, виконання дохідної частини бюджету становило 103,9 %. Ці кошти використовувалися на утримання соціально-культурних закладів. Крім того, залучалася спонсорська допомога, за рахунок якої придбали в сільський клуб музичну апаратуру вартістю 3 тисячі гривень. У вирішенні нагальних питань відчуваємо підтримку фракції Народної Партії у районній раді, яку очолює голова районної організації народників Анатолій Міщишин. За її сприяння були виділені кошти з районного бюджету, газифіковано бібліотеку і приміщення сільської ради.

На території сільської ради знаходиться загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, у якій навчається 32 школярі. У навчальному закладі працює комп’ютерний клас  та їдальня. Учні 1-4 класів харчуються безкоштовно, допомагають орендарі паїв. Обладнаний шкільний спортивний зал, що дає можливість не тільки учням, а й молоді села займатись фізичною культурою. При школі працює дошкільний заклад, який відвідує 14 малят. Виконком сільської ради, дирекція школи дбають про те, щоб наймолодші жителі наших сіл виховувалися у комфортних умовах. Минулого року для дошкільнят придбано товарів вартістю 1037 гривень.

Особливу увагу виконавчий комітет сільської ради приділяє людям похилого віку. З повагою та шаною ставимося до інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, одиноких людей, інвалідів дитинства. Соціальний працівник обслуговує 18 одиноких пристарілих та тих, кому вкрай необхідна допомога.

Одним із болючих залишається стан сільських доріг, адже того року не відремонтовано жодного кілометра. Відомо, що раніше для цього використовувалися надходження від сплати податків громадян за автотранспорт. Залишок коштів із минулих років становив тисячу гривень. Їх вистачило лише на прибирання снігу. Нині у сільський бюджет ці збори не спрямовуються. Невирішеною залишається проблема обладнання сміттєзвалища, адже бракує коштів. Цього року очікуємо ділового втручання законодавців у порядок формування бюджетів сільських громад, із залученням насамперед податків орендарів земельних паїв, які мають віддавати належну частку своїх прибутків на соціальні потреби орендодавців. Державна позиція у ставленні до села має докорінно змінитися, досить знекровлювати його як донора стабілізації суспільного життя.

 

Віталій Чижевський

(Хмельницька обл.)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".