Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
АП: у вівторок ухвалять новий КПК - BBCUkrainian

10.04.2012

Радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов в ефірі каналу ICTV заявив, що "абсолютно переконаний" в тому, що парламент схвалить новий КПК у вівторок.

"Ми після консультацій з лідерами фракцій, які висловилися за прийняття цього кодексу, абсолютно впевнені, повністю оптимістично налаштовані на те, що в Україні вночі на завтра з'явиться новий кримінально-процесуальний закон", - заявив пан Портнов.

До проекту КПК подані 3 755 поправок. У першому читанні Рада розглянула документ 9 лютого. Після розгляду в першому читанні опозиція розкритикувала проект КПК, запропонований президентом, і заявила, що він зберігає багато радянських норм, звужує право людини на захист, а також посилює роль прокуратури і Служби безпеки.

Зокрема, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк заявив, що проект кодексу передбачає передачу до компетенції СБУ 76 видів злочинів. Розширення повноважень СБУ, вважає Яценюк, надає право президенту, який одноосібно призначає голову Служби безпеки, впливати на слідство.

Водночас керівник головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов заперечив твердження про те, що новий КПК посилює функції СБУ. Він наголосив, що до компетенції Служби безпеки з відстрочкою на п’ять років передаються злочини, скоєні співробітниками міліції, прокуратури, та злочини, пов'язані із корупцією.

Опозиція також вважає, що у новому кодексі звужуються права людини на захист. Представники опозиційних партій, зокрема, критикують норму про суд присяжних, до якого насправді увійде лише три особи.

Серед інших новацій проекту Кодексу привертають увагу статті про запровадження домашнього арешту особи, яку контролюватимуть із допомогою електронних засобів.

Навіть у разі тяжких злочинів - убивства, зґвалтування - особа зможе претендувати на звільнення з-під арешту під грошову заставу. Суду присяжних зможуть вимагати особи, яким загрожуватиме довічне ув'язнення. У судах, в разі схвалення, приберуть клітки з металевих жердин і встановлять бар'єри з оргскла.

BBCUkrainian

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".