Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин святкував день народження свого батька у "Ближче до народу"

28.04.2012

На відміну від представників шоу-бізнесу, політики закривають своє особисте життя від суспільства. Подробиці сімейних справ сильних світу цього нечасто зустрінеш у світській хроніці. Але програмі "Ближче до народу" пощастило, їх запросив до себе Володимир Литвин – і не просто на гостини, а на день народження свого батька. Який Голова Верховної Ради України вдома, поряд з батьками? Про це розповів він сам.

- Володимире Михайловичу, сьогодні ми в гостях на Вашій малій Батьківщині. Часто Ви самі сюди навідуєтесь?

- В селі буваю раз на один-два місяці, залежить від того, яка ситуація у Києві. Але все одно тягне додому. Хоча, я приїжджаю сюди на 2–3 години, вже років 10 не спав у рідній хаті. Також намагаюсь хоча б раз на тиждень поспілкуватися з рідними, попитати про здоров’я.

- Ця вулиця знайома Вам з дитинства. Мабуть, скільки Вам, стільки років цій вулиці, де Ви бігали.

- Ця вулиця була надзвичайно довга і надзвичайно темна увечері. Тут не було асфальту, і коли я біг, чомусь всі люди, які тут померли, стояли у мене перед очима. Пам'ятаю як бігав на побачення в інше село. І в клуб, якщо показували фільм про війну. Батько засне, а я тихенько за двері – і в клуб. Прибігаю назад – двері вже зачинені. Треба стукати, будити батьків і слухати, що вони думають про твої гульки. Для мене вулиця – це все. Тут було багато вишень, зараз їх немає. Взагалі, у нас у селі було натуральне господарство. А зараз і садків немає.

- Зараз Ви можете собі дозволити побудувати більшу хату, нову криницю. Це батьки не хочуть?

- Батьки не хочуть, вони кажуть: "Ми тут народилися, виросли разом і один одного в останню дорогу проводимо". Навіть вікна намагався поміняти – пластикові, теплі поставити, бо ці треба фарбувати кожну весну. Та вони категорично проти.

- А кому Ви довіряли дитячі таємниці – батьку чи матері?

- У нас не було дитячих таємниць. У нас не було дитинства: ти з малку при роботі. Можливо, таємниці з’явились, коли я став студентом. Як і проблеми.

- До мами йшли чи до батька?

- До сестри. Вона завжди опікувалась нами. А дід для нас усіх був взірцем і арбітром. Пам'ятаю, мене побили хлопці, коли я пас худобу, і я прибіг до діда жалітися. Та він сказав, щоб я себе боронив, або не встрявав у бійку. Більше ніколи я не скаржився, що хтось образив мене.

Коли закінчувалася четверть, він нас усіх збирав з табелями і, залежно від оцінок, розсаджував на лаві під іконами: хто вчився найкраще, той мав честь сидіти на покутті. Дуже хотілося сидіти на покуті! А ще нам давали смачні карамельки і напій "Ситро", мені завжди хочеться відчути смак того "Ситра", яке я пив у дитинстві.

- Це правда, що у школі Ви давали списувати усім підряд? Кажуть, дівчата намагалися знайти до Вас підхід. Це дійсно так було?

- Таке життя. За це дівчата нам носили книжки. Взагалі, в школу доводилося ходити в сусіднє село. Тут раніше був не асфальт, а болото. Шкода було взуванки, тому босі бігали. О 6 годині ранку я біг продавати молоко на базар у райцентр, де жили багато офіцерських сімей, адже там були розташовані військові частини. Продавали десяток яблук за 15 копійок – сьогодні таких цін вже немає. Після базару я повертався додому і на 9 годину – вже у школу.

- З чого починається Ваш ранок тепер?

- Ранок починається дуже рано. О 6-ій я йду в басейн, а потім – на роботу. А сьогодні вранці грав у футбол і наша команда виграла з різницею в два голи. Один з них – мій. Хоча, сьогодні гра не клеїлась: я переживав за батька – у нього день народження, він думає про своє життя і, останнім часом, багато розповідає онукам про свою молодість. А я завжди боюсь дзвінка з села, новини, що щось трапилось. Чомусь, в більшості випадків телефонують тоді, коли комусь щось треба, або щось трапилось.

- Студентом Ви ким тільки не підробляли – і сторожем, і штукатуром…

- Уже після першого курсу я перестав брати гроші у батьків: їздив влітку на заробітки, на "шабашку". Весь час працював: то двірником, то сторожем, скрізь де можна було заробити. Так вчиняли усі мої однокурсники.

- А чого ще хотілося б?

- Спокою, душевного спокою. Я непроста людина, не можу сприймати фарисейства. Хоча перебування в політиці робить людину цинічною, але є межа, яку не можна переступати. Я боюсь заступити за цю межу, де ти втрачаєш людську подобу.

 

Прес-служба Першого Національного телеканалу,

28 квітня 2012 р.

http://1tv.com.ua/uk/about/news/2012/04/28/20245

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".