Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна-Росія: експерти прогнозують стабільно прохолодні відносини - DW

16.05.2012

Політологи не очікують прориву від зустрічі президентів України та Росії, яка має відбутися в рамках московського саміту СНД.

Українські експерти роблять маловтішні прогнози розвитку відносин Києва й Москви. Більшість аналітиків, з якими вдалося поспілкуватися DW, вважає, що значних змін на краще найближчим часом не відбудеться, а проблеми, що накопичились, так і не будуть розв'язані. Зокрема, найгостріша для України проблема – ціна на російський газ.

Як зауважив в інтерв'ю DW політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичної інтеграції Володимир Горбач, Україна вже перезимувала з теперішньою високою ціною на російський газ, і Москва використовує це, як аргумент на користь того, що Київ і далі зможе платити таку ціну. Експерт упевнений, що Кремль зацікавлений у подальшому зростанні газової ціни, щоб "загнати українську економіку в борги і після цього претендувати на українську стратегічну інфраструктуру".

 

Ціна на газ - найгостріша для України проблема

Ціна на газ - найгостріша для України проблема

 

Несумісність інтересів

"Янукович сам загнав себе в глухий кут харківськими угодами і тепер не має жодної зрозумілої стратегії вирішення газових проблем", – вважає президент центру "Відкрита політика" Ігор Жданов.  На його думку, російський президент Путін чітко дав зрозуміти, що він готовий говорити про покращення двосторонніх стосунків лише в тому разі, якщо його український колега Янукович поступитися національними інтересами і здасть газову трубу Москві. "Всі ідеологічні маркери на кшталт державної російської мови, які намагається "продавати" Росії нинішнє керівництво України, Путін розглядає лише як ритуальні заклинання. Його цікавлять абсолютно прагматичні речі", – сказав політолог у розмові з DW.

Цю думку поділяє й керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман. На прес-конференції в Києві він нагадав, що цього року Україні доведеться віддавати МВФ борги обсягом близько 3,8 мільярдів доларів. А наступного року – більше чотирьох мільярдів. Позичити ці кошти в Росії, на думку економіста, можливо, але надто ризиковано. "Після повернення на президентський пост Володимира Путіна будь-яка спроба звернутися до Москви за кредитом спричинить нові не тільки економічні, а й політичні вимоги", – застеріг Найман.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, у свою чергу, визначив теперішній стан українсько-російських відносин формулою "ані ворожнеча, ані дружба". Всі міждержавні інтеграційні проекти, на думку експерта, зависли в повітрі, а обидві сторони загрузли в торгівельних війнах: "То сир, то масло, то ще щось ... Це навіть не війни, це радше партизанські вилазки російського санітарного лікаря та українських сироварів", – сказав Карасьов. На його думку, нині стала цілком очевидною й відмінність порядку денного двох країн: "Російська сторона хоче від України Митного союзу, а українська від Росії – низької ціни на газ".

 

Експерт: "Янукович сам загнав себе у глухий кут"

Експерт: "Янукович сам загнав себе в глухий кут"

 

Відносини у режимі паузи

Сподіватися на розблокування теперішньої стагнації відносин з північним сусідом, як вважає політолог, можна лише за тих умов, якщо глобальні гравці змінять свою політику. "Десь 2015-2016 року Євросоюзу для виходу з кризи можуть знадобитися ресурси Росії. Це уможливить обмін між ЄС і Росією технологій на активи, а активів – на ресурси. Саме тоді Україні можна буде  пошукати своє третє місце в цьому новому альянсі", – сказав Карасьов.

"Проводячи багатовекторну політику, Янукович опинився в багатовекторній ізоляції", – так оцінив нинішню міжнародну ситуацію Ігор Жданов. Він вважає симптоматичним приєднання Путіна до кола світових лідерів, які жорстко критикують Януковича за поводження з екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Політолог Володимир Горбач упевнений, що таким чином "Путін хоче показати своїм західним партнерам, що з ним можна співпрацювати, і що на порядку денному можуть перебувати питання, які не розділяють Росію та Захід". Експерт не виключив, що в такій ситуації Янукович може оголосити паузу й у розвитку відносин з Москвою, як він вже вчинив з Євросоюзом.

dw.de

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".