Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Щоб розвивалося виноградарство і садівництво

07.05.2012

Багато з нас добре пам’ятають якої шкоди завдала виноградарству боротьба з алкоголізмом після доленосних рішень М. Горбачова у 1985 році. Її результатом стало знищення унікальних виноградників. Після таких «мудрих» рішень садівництвом і виноградарством селянам займатися було невигідно.

 Сьогодні ця галузь потребує особливого ставлення і підтримки з боку держави. Як відомо, нещодавно Міністерство фінансів України розробило пакет законопроектів, завдяки яким можна буде додатково зібрати 7,5 мільярдів гривень податків. Крім податку на розкіш, який може забезпечити надходження до Державного бюджету 900 мільйонів гривень у рік, запропоновано ще кілька змін до Податкового кодексу, що дозволяє збільшити доходи бюджету майже на 4 мільярди гривень. Водночас перехідними положеннями законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України» також пропонується спрямовувати чинний збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства до загального фонду Держбюджету. Тоді як чинною редакцією Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» передбачено, що цей збір спрямовується до спеціального фонду Держбюджету і використовується для стимулювання розвитку галузі. «Ухвалювати нові норми, які значно погіршать ситуацію в садівництві і виноградарстві, не можна», – переконаний народний депутат України фракції Народної Партії у Верховній Раді України, колишній заступник міністра аграрної політики Василь Шпак.

У серпні минулого року розмір збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства було збільшено з 1% до 1,5% від доходу з оптово-роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Ці кошти – досить серйозна підтримка галузі. Як стверджує Василь Шпак, завдяки державній підтримці в останні роки в Україні було закладено майже 43 тисячі гектарів виноградників, на площі 26 тисяч гектарів побудовано системи крапельного зрошення. Торік винограду зібрано 522 тисячі тонн, що на 25-28% більше, ніж попереднього року. Завдяки державній підтримці також вдалося суттєво скоротити імпорт яблук, що дозволило зменшити валютні витрати на закупівлю яблук на десятки мільйонів доларів.

Цей 1,5-відсотковий збір сприяє розвитку садівництва і на Хмельниччині. Якщо ж зміни буде внесено, то галузь може залишитися без державної підтримки. Бо ж чи будуть кошти із загального фонду Держбюджету спрямовуватися на садівництво і виноградарство – невідомо. Більше того, дехто хоче цей 1,5-відсотковий збір взагалі ліквідувати. Очевидно ті, хто лобіює інтереси великих горілчаних магнатів.

Василь Шпак наголошує, що Закон України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» – один із найпрогресивніших серед законів, ухвалених парламентом на підтримку аграрного сектора. Він дав досить відчутний результат: завдяки йому виноградники і сади Україні почали відновлюватися. «Якщо ми хочемо мати в Україні власну продукцію – повинні зберегти 1,5-відсотковий збір на підтримку садівництва і виноградарства, а також залишити його у спецфонді Міністерства аграрної політики та продовольства України. Це дасть можливість відновити сади, збудувати сховища, яких нині так не вистачає. Тому принципово важливо, щоб народні депутати залишили і сам збір, і розподіл коштів у такий спосіб, який сьогодні діє в Україні. Інакше ми будемо дотувати іноземних виробників, витрачаючи значні кошти на закупівлю імпортних яблук і винограду», – переконаний народний депутат України Василь Шпак.

Валерій Чабан

(Хмельницька обл.)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".