Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Ігор Єремеєв: "Допомога знедоленим дітям має стати покликом душі кожного"

01.06.2012

Найвідоміший волинський бізнесмен, засновник благодійного фонду "Волинська родина" Ігор Єремеєв нещодавно виступив головним спонсором третього благодійного фестивалю "Волинський благовіст". У ролі головного мецената доброчинної акції він пожертвував на потреби волинських дітей-сиріт 50 тисяч гривень

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей Українська православна церква, виконуючи християнську заповідь опіки над сиротами і бідними, уже звично спрямовує свої зусилля на допомогу знедоленим дітям. Третій рік поспіль цій благородній меті слугує пісенний фестиваль "Волинський благовіст", під час якого відбувається збір коштів на потреби сиріт. Започаткований з ініціативи керуючого єпархією митрополита Луцького і Волинського Ніфонта та благословенний предстоятелем УПЦ блаженнійшим Володимиром, митрополитом Київським і всієї України, цьогорічний фестиваль зібрав значну суму коштів і водночас став справжнім святом духовності та високого мистецтва.

Третій благодійний фестиваль "Волинський благовіст", головним спонсором якого виступив відомий волинський меценат Ігор Єремеєв, без перебільшення заслуговує епітету найбільшого доброчинного заходу нашого краю. У цьому авторському проекті Волинської єпархії УПЦ гармонійно поєдналися духовність, вокальне мистецтво і благородна мета допомоги знедоленим дітям. Фестиваль відбувся минулої неділі на стадіоні "Авангард", зібравши на головній арені міста численне коло глядачів. Під час концерту публіка на трибунах надовго забула про свої щоденні клопоти та полинула у світ музики. Дійство тривало чотири години, але попри це відбувалося динамічно. Цьому значною мірою сприяв різноманітний підбір виконавців та ретельно складений репертуар фестивалю. Тішили слух гармонійні мелодії та натхненні тексти пісень, в яких звучала прослава Богу і любов до Батьківщини. Думається, для всіх глядачів вони були воістину бальзамом на рани, саме тими піснями, яких потребувала їхня спрагла душа, втомлена безкультур'ям навколо.

У фестивалі взяли участь діти недільних шкіл храмів Луцька, семінаристи Волинської духовної семінарії, молодіжні хори церков обласного центру та хор родин священнослужителів єпархії. Серце кожної матері стиснулося від співу дітей-сиріт Люблинецької школи-інтернату Ковельського району і заспокоїлося під задушевні родинні пісні чернечого тріо... Відкриттям фестивалю стали юні таланти - Василь Палюх із Сошичного Камінь-Каширського району та лучанин Микола Ющик.

Після аматорів на сцену вийшли професіонали. Відшліфовані концертні номери Волинського народного хору викликали на трибунах головної арени міста справжній шквал оплесків. Після них "зоряну" естафету фестивалю підхопили гості з Києва. Для участі у "Волинському благовісті" до Луцька зі столиці приїхав соліст "Метрополітен-опера" (м. Нью-Йорк), легендарний тенор Володимир Гришко та співак Павло Дворський із родиною.

У перервах між виступами рефреном звучав заклик ведучих бути не байдужими, своїми посильними пожертвами підтримати тих, кому сьогодні найважче. Це звернення почули і сприйняли усі без винятку присутні на стадіоні, тому за підсумками фестивалю для дітей-сиріт вдалося зібрати 257 тисяч гривень. Наразі це рекордна сума за всі роки проведення благодійного заходу, тон у якому значною мірою задав головний спонсор фестивалю - голова благодійного фонду "Волинська родина" Ігор Єремеєв - своєю щедрою пожертвою у сумі 50 тисяч гривень. Після завершення дійства він відповів на запитання "Волині".

- У Біблії сказано: "Бог любить того, хто легко дає". А чи легко пожертвувати 50 тисяч гривень?

- Питання не в сумі, а в тому, з яким відчуттям ти допомагаєш людям, чи щирий ти в той момент. Для мене меценатство - це щирий поклик душі: ніколи не можу відмовити, коли бачу, що моя допомога дійсно потрібна і посильна для мене. Хоча я вважаю, що допомога знедоленим дітям має стати покликом душі кожного.

- Що більшою мірою спонукало вас до участі у фестивалі "Волинський благовіст" - релігійні почуття чи співчуття до обділених долею дітей?

- Я переконаний, що необхідно створити гідні умови для розвитку кожної дитини. Чужих дітей не буває. Пройдуть роки, ці діти виростуть, але у їхніх серцях лишиться згадка, що кожен із нас піклувався про їхнє майбутнє. Саме це - головний мотив, що спонукав мене підтримати цей прекрасний захід.

- У чому полягає сенс свята День захисту дітей і від кого сьогодні треба захищати підростаюче покоління?

- На жаль, від суворого сьогодення. Ми маємо захистити право наших дітей на гідне та повноцінне дитинство. Давайте подивимося, що відбувається навколо. Нині через безробіття, неможливість знайти достойну роботу чимало молодих українців виїздять за кордон, залишаючи на Батьківщині дітей. Чимало родин через це руйнується - страждають діти. Якщо взяти сільську місцевість, а я зараз багато їжджу по волинським селам, спілкуюся з людьми, вивчаю їх проблеми, то у кожному другому селі в дитсадках немає нормальних умов. Зі школами теж біда - вони або потерпають від хронічного недофінансування з боку держави, або взагалі закриваються через малочисельність. А це все - наші діти, які потребують нормальних умов виховання, навчання, відпочинку! Не на чиновницькі забаганки треба витрачати бюджетні кошти, а на забезпечення гідних соціальних умов підростаючому поколінню. Бо від того, як сьогодні живуть наші діти, залежить те, як будемо жити ми, коли вони підростуть.

- Як часто вам доводиться надавати благодійну допомогу знедоленим і які пріоритети благодійної діяльності фонду "Волинська родина"?

- Фонд, який я заснував та очолюю, працює на Волині вже 10 років. Весь час він надає благодійну допомогу різним категоріям населення, насамперед дітям- сиротам, інвалідам, літнім людям, багатодітним родинам, матерям-героїням. Лише за перше півріччя поточного року на ці потреби виділено понад 1,5 мільйона гривень. Значна частина цих грошей пішла саме на допомогу діточкам, позбавленим родинного тепла. Я вже багато років опікуюсь дитячим будинком "Сонечко" в Ківерцях та спеціалізованим дитячим будинком "Малятко" у Луцьку. Знаєте, у Біблії є такі слова: "Не стримуй добра потребуючому, коли рука твоя в силі зробити це". Особисто для мене - це один із основних життєвих принципів. Для цього, власне, і заснував благодійний фонд.

- Зараз часто говорять про кризу в економіці, але не менша проблема для суспільства - криза духовності. Яка із цих двох бід, на вашу думку, сьогодні стоїть гостріше?

- Звичайно ж, криза духовності. Бо саме з людської душі все проростає. З людей складається суспільство, яке обирає свій напрям розвитку. Не даремно кажуть: кожен народ заслуговує на такого правителя, якого має. Вдумайтеся в цю споконвічну мудрість. Якщо ми невдоволені політиками, чиновниками, то чому ж дали можливість прийти до влади цим людям?! Якщо ми не задоволені станом економіки, то чому ж не контролюємо владу, яка тією економікою керує?! Як це зробити, запитаєте ви у мене? Відповім, що маємо шанс змінити ситуацію в країні за рахунок парламентських виборів, які будуть восени, при чому саме за рахунок мажоритарки. Не за партії треба голосувати та їхніх лідерів, які дивляться на вас з екранів телевізорів, а за конкретних людей, про справи яких ви обізнані і можете сказати, що конкретно вони роблять для вашої області, району, містечка чи села. Також вважаю, що прийшов час зробити владу відповідальною перед народом. Зокрема, я особисто буду домагатися прийняття закону, який би передбачав дієвий механізм відкликання недбалих депутатів всіх рівнів, мерів міст, голів сільрад, якщо вони не справляються зі своїми обов'язками.

- Як ви гадаєте, що повинна зробити держава, щоб увага до знедолених дітей не обмежувалася лише Днем захисту дітей та днем Святого Миколая?

- Чиновники та політики мають змінити своє ставлення до дитячої теми. Не набивати свої кишені, коли дориваються до влади, а стояти на захисті маленьких українців. Треба втричі збільшити державне фінансування дитячих будинків та інтернатів, бо саме від цього залежать нормальні життєві умови цих дітей. Держава повинна не допускати закриття дитячих садків та шкіл в селах та містах, а робити їх доступними та безкоштовними. Цивілізованість держави визначає рівень уваги влади до проблем підростаючого покоління. Якщо ми будемо проявляти турботу про дітей, особливо знедолених та покинутих рідними батьками, ми маємо шанс завтра жити не в дикому суспільстві з варварськими та жорстокими правилами, а в цивілізованій країні зі справедливими законами.

 

Тамара ТРОФИМЧУК,

газета «Волинь» №1389 від 31 травня 2012 року

http://www.volyn.com.ua/?rub=10&article=1

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".