Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Олександр Кириченко: «Пенсійний вік та безробіття – палиця з двома кінцями»

21.08.2012

Олександр Кириченко_250.jpgМинулого року в нашій країні прийняли пенсійну реформу, в результаті чого жінки та чоловіки стали іти на пенсію пізніше. Нібито гарна задумка, оскільки у п’ятдесят працівники мають досвід і є фахівцями своєї справи, діти вже дорослі, тому можна і віддатися улюбленій роботі. Але, виявляється, роботодавці не дуже охоче беруть на роботу мудрих та досвідчених працівників, адже всі хочуть «молодих і досвідчених до 30 років».

З іншого боку молоді перспективні випускники вишів, із свіжими дипломами та знаннями, сповнені ідей, розумники та розумниці також не можуть працевлаштуватися, тому що на потенційних місцях, де їх мали б чекати із щирими обіймами, «сидять» чекають пенсії старші колеги, яким було подовжено пенсійний вік.

На Чернігівщині із пенсійним віком склалася ситуація чи не найгірша в Україні.

По-перше, у нас найбільша кількість пенсіонерів – майже третина. По-друге, на 1000 працюючих в області припадає 1500 непрацюючих. І це при тому, що безробіття тільки зростає через нестачу робочих місць. На одну вакансію подекуди конкурс не гірше ніж у престижних вишах.

Сюди ще й додається проблема скорочення робочих місць, закриття та збанкрутіння підприємств, як це сталося на Чернігівщині з найбільш потужними виробниками: одні знаходяться в стані очікування інвесторів, інші шукають замовлення. Але найбільше в цій ситуації страждають люди. Там, де колись працювали десятки тисяч, сьогодні добре, якщо працює тисяча робітників. Отже, кількість працюючих скорочується і це впливає не лише на зайнятість населення, а і на відрахування до пенсійного фонду. Відповідно, на забезпечення регулярними виплатами.

Про проблему пенсійного віку ми спілкувалися із керівником Чернігівської обласної організації Народної Партії Олександром Кириченком.

- В Чернігівському регіоні великі підприємства зупинили свою діяльність. В результаті тисячі людей, як правило старшого віку, опинилися на вулиці. Допомога на безробіття швидко закінчилася, а робота так і не знайшлася, адже попит на працівників старше п’ятдесяти років зовсім невеликий, - говорить Олександр Володимирович. –І я переконаний, що ці люди сподівалися, що через рік-два за гідну працю вони отримають, врешті-решт, заслужену пенсію. Але реформа все змінила: відтак, питання збільшення пенсійного віку на цьому тлі є дуже болісним. І тепер потенційні пенсіонери будуть ще кілька років чекати на гарантовані державою виплати.

Олександр Кириченко упевнений, що для подолання пенсійної кризи потрібно не тільки підвищувати пенсійний вік, що з одного боку призводить до зменшення пенсіонерів, а з іншого практично збільшує армію безробітних. Необхідно збільшувати кількість працюючих, що в свою чергу призведе до збільшення заробітної плати та нарахувань до Пенсійного фонду.

- За законом Оукена зростання безробіття на 1% призводить до падіння валового внутрішнього продукту на 2,5%. А тому збільшення кількості зайнятих – це значно ефективніше, ніж скорочення кількості пенсіонерів», - упевнений Олександр Кириченко.

На його думку першим і найбільш необхідним кроком у вирішенні проблеми зайнятості – зробити дефіцит робочої сили, аби людина мала змогу вибирати, де працювати і скільки отримувати. В свою чергу, вирішення проблеми безробіття і скорочення робочих місць потребує втручання на законодавчому рівні.

- Для того щоб зупинити нездорову тенденцію, коли підприємства стоять і людям нема де працювати, обов’язково треба прийняти закон про те, що підприємства, які не діють протягом одного-двох років, слід вилучати на користь держави, - каже Олександр Кириченко. - Якщо підприємство опинилися «не в тих руках», і вони (ці руки) завалили роботу – скорочують працівників, знижують обсяги виробництва – треба повернути його в руки державі. А потім передати тому власнику, який гарантуватиме відновлення роботи підприємства, створюватиме нові робочі місця і залучатиме працівників. Подібним прикладом може бути і ситуація із землею: якщо земля не обробляється протягом одного року, то розривається договір з орендарем і передається в оренду іншому господарю, який більш відповідально до цього ставиться.

Отже, якщо роботодавець буде зацікавлений у створенні нових робочих місць, підтримці підприємства у активному стані, пошуку нових можливостей для отримання прибутків та збереженні потенціалу, тоді і про підвищення пенсійного віку ніхто дорікати не стане, бо конкуренція серед роботодавців в боротьбі за гарного працівника, фахівця своєї справи, буде сприяти покращенню умов праці, збільшенню соціальної відповідальності підприємств та пенсійного забезпечення непрацюючих.

 

Марина Котова

громадсько-політичне видання «Чернігівщина народна»,

№1 від 17.08.2012 року

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".