Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Микола Шершун: «Ця сесія буде більш заполітизована, ніж попередні»

14.09.2012

Ця сесія буде більш заполітизована_250.jpg4 вересня 2012 року розпочала свою роботу ХІ сесія Верховної Ради України VI скликання. Саме цього дня стартував новий політичний сезон, який, очевидно, буде насиченим у зв’язку з наближенням парламентських виборів 28 жовтня 2012 року. Відповідно до результатів цих виборів склад парламенту наступного скликання зміниться. Але до цього народні обранці мають працювати до середини грудня, оскільки згідно календарного плану одинадцята сесія завершить свою роботу 14 грудня 2012 року. Народний депутат України фракції Народної Партії Микола Шершун зробив прогноз щодо роботи останньої сесії парламенту, розповів про проблеми освітньої галузі на селі та запропонував шляхи їх вирішення.

 

- У стінах парламенту останнім часом усе частіше порушується питання якості та рівня освіти в сільській місцевості. Вже навіть зареєстровано у Верховній Раді України декілька законопроектів щодо освіти в сільській місцевості. Миколо Харитоновичу, на які рішення з цього питання може вийти Верховна Рада України до проведення виборів?

- Маю сказати, що на сьогодні здійснюються певні кроки щодо підтримки та вирішення освітянських проблем. Але попереду ще доволі багато роботи задля того, аби ми могли вийти на відповідний рівень і могли сказати, що ми зробили для освітньої галузі все необхідне.

Під час відвідування сільських шкіл стає очевидним, що вони потребують не лише проведення Інтернету. Ми маємо говорити про те, що шкільним партам по 20 і більше років; про відсутність комп’ютерних класів у сільських школах. Головне, на мою думку, те, що ми недооцінюємо працю освітян. Адже попри усі негаразди вони роблять свою роботу, запалюють серця дітей бажанням учитися, здобувати знання. Але чи надовго їм вистачить цього терпіння – важко спрогнозувати. Терпіння освітян не варто випробовувати.

- Чия у цьому вина – парламентаріїв чи Кабінету Міністрів України?

- Вважаю, що в цьому вина і представницької, і виконавчої влади. Народні депутати повинні сьогодні підставити правове плече освітянам для того, аби мати змогу вирішувати їхні проблеми. Ті законопроекти щодо освітньої галузі, які знаходяться на розгляді в парламенті, мають бути підтримані. Особливої уваги заслуговує законопроект народного депутата України К.Самойлик щодо підтримки сільських шкіл. У цьому документі чітко визначено як утримати кадри на селі та забезпечити гідною зарплатою вчителів, аби вони не думали про те, як звести кінці з кінцями, а щоб були впевнені в тому, що їхня праця буде гідно оцінена і, вийшовши на пенсію, вони будуть забезпечені. Я закликаю своїх колег-депутатів підтримати зазначений законопроект, оскільки він дасть змогу вирішити більшість освітянських проблем.

- Нещодавно з’явилася інформація, що вчителям не виплачується надбавка за перевірку зошитів та класне керівництво. Тобто, крім перспективних аспектів освітньої галузі, є нагальні проблеми, які потребують невідкладного вирішення. Чи буде врегульовано це питання найближчим часом?

- Ми повинні зробити все, аби вирішити це питання раз і назавжди. Виступаючи на засіданні уряду 5 вересня 2012 року, Прем’єр-міністр України про це також сказав. Хочеться вірити, що слова стануть реальністю і нам більше не доведеться повертатися до цих питань. Адже в іншому випадку це стане ганьбою для нашої держави. Я переконаний, що в питанні виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі потрібно поставити крапку.

- Миколо Харитоновичу, якою, на вашу думку, буде одинадцята сесія Верховної Ради України? Чи стабільно працюватиме парламент, чи, можливо, є певні застереження на сьогодні?

- Відверто кажучи, є певна пересторога в тому, що ця сесія буде більш заполітизована, ніж попередні. Всі політичні сили будуть говорити про те, як треба любити людей, а результат від цих розмов буде нульовим. Мені не віриться, що ця сесія буде плідною щодо прийняття законів. Вважаю, що сьогодні народні депутати повинні не лише писати закони, а й працювати в округах і вирішувати проблеми людей.

 

Підготувала Леся Кіхно

Газета «Народна» №36 (366) від 15 вересня 2012 р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".