Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ШТУРМ …МОЗКОВИЙ

11.12.2013

З тривогою слідкуємо за подіями у Києві. Плекаємо надію розгледіти намагання влади і опозиції розпочати вирішувати гостре протистояння. Марно…

Влада проводить «показні маневри» і веде тактику затягування. Протести тривають вже третій тиждень, люди втомилися, опозиціонери і журналісти - на межі фізичних сил. «Беркут» і внутрішні війська потихеньку тіснять їх, відвойовуючи територію метр за метром. Завдання влади - ослабити протестний організм. Лідери опозиції, цивільні активісти перебувають на піку емоційної напруги.

Влада проводить показовий національний круглий стіл. У національному круглому столі з врегулювання політичної кризи брали участь чотири Президенти незалежної України. Сам факт їх діалогу, безумовно, позитивний.

Проте, наскільки такий формат ефективний? Мала бути гостра дискусія, але було схоже на «зрежесований бенефіс». Президент В.Ф.Янукович виглядав доволі упевнено. Головні ж меседжі Гаранта Конституції викликали ще більше запитань.

Треба частково звільнити затриманих на Банковій, але продовжити розслідування. Тут, очевидно, що результати розслідування можуть бути різними, а активісти Майдану знову заарештованими.

Майданів ці не розходяться і настрої все більше радикалізуються. Що далі? Влада, лідери опозиції, моральні авторитети суспільства зобов’язані розпочинати діалог і шукати можливі варіанти компромісу. Вони повинні розпочати мозковий штурм задля вирішення ситуації (мозковий штурм, мозкова атака, англ. brainstorming - оперативний метод вирішення проблеми, при якому учасникам обговорення пропонують висловлювати як можна більшу кількість варіантів рішення проблеми. Потім із загального числа висловлених ідей відбирають найбільш вдалі, які можуть бути використані на практиці).

Особисто від себе добавлю, за правилами організації мозкового штурму (brainstorming) обов’язково має бути модератор. Саме він може "вивести з безвиході" і вдихнути свіжі сили в процес.

Дуже хотілося, щоб ці модератори: по-перше, - були не за межами України; по-друге – були свідомі того, що від них залежить майбутнє українців, України!

Ірина Стрельбицька,

керівник секретаріату

Запорізької регіональної парторганізації

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".