Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Федералізація – наше майбутнє, вихід з сьогоднішньої ситуації чи шлях у прірву?!

03.02.2014

Що ж нас чекає? От же, федералізація – це процес перетворення унітарної держави, в якій ми зараз живемо, в федеративну, в якій територіальні одиниці держави (області) мають більше повноважень ніж зараз, а центр – менше. Цими повноваженнями можуть бути питання місцевого самоврядування, громадський порядок, місцеві податки і т.п. Сьогодні з новою силою лунають заклики до федералізації України. Причина тому всім відома – події, які сколихнули не тільки Україну а й весь західний світ, починаючи від 30 листопада 2013 року і до тепер.

Що цікаво, заклики до зміни державного устрою лунають з тих самих уст з яких вони лунали і 9 років тому на з’їзді, який відбувся в Сєверодонецьку за схожих обставин – країна була на межі громадянської війни і розколу.

Як і 2004 року люди вийшли на вулицю з одними і тими ж закликами – зміни! Зміни не на словах, а на ділі, всім набридло не жити, а виживати, людям не дають нормально працювати і заробляти державні потвори – податкова з її «перевірками», уряд з його «постановами», Верховна рада з її «законами», прокуратура з її «сліпотою» на «справедливі, стримані і виважені» дії міліції ну і напевно найбільше, – це суди, де посадити невинну людину чи виправдати винну за «відповідну подяку» чи дзвінок з високого кабінету влади – буденне явище.

А що ж влада? А влада глуха і тільки констатує свої «своєчасні та правильні» рішення. Задумаймося на хвилинку, коли останній раз ви чули від нашої влади слова: ми помилилися, ми не справилися, ми винні, ми не змогли? Але ж всі ми прекрасно розуміємо, що в людей є природна здатність помилятися, - виходить наша влада – це не люди, а радше боги, оскільки вони не допускають помилок – вони завжди праві!

Тому не варто дивуватися думкам деяких представників правлячої партії, яка в основному представляє східні, південні та частково центральні з північними областями України про те, що федералізація – це наше майбутнє. Мотивація в них проста – «бандерівці» заважають нам жити! Що ж, скажемо відверто – живемо ми в двох різних країнах, з різними людьми вже давно. Цьому сприяло панування над однією частиною України - Російської імперії, а згодом Росії, з другої сторони – Польщі та Австро-Угорської імперії, що виразилося в інших поглядах на життя.

Друга мотивація – промисловий схід заробляє гроші, а захід їх тільки тратить і нічого сам не заробляє. Дуже популярна думка, яка лунає чи не кожен день. Хоча варто подивитися статистику за 2013 рік скільки податків передала в державний бюджет Львівська область, а скільки отримала назад, вірніше – недоотримала назад в вигляді субвенцій і скільки Донецька область передала в бюджет країни, і наскільки більше отримала назад – питань думаю більше не буде.

Вернімося до федералізації, цей процес може зараз розглядатися, як один з варіантів виходу з сьогоднішньої кризи, але я вважаю, що це не буде нашим майбутнім. Не буде тому, що це буде тільки початком, початком ще більших протиріч, жаги ще більшої самостійності в федеративних частинах країни, неспроможності створити єдину федеральну команду влади, ще більше активізуються наші «добрі» сусіди з всіх сторін, які хочуть і собі «відхопити» по кусочку і т.д. Це буде початком остаточного поділу країни на два, а то й більше новоутворення.

Тому рекомендую задуматися простим громадянам, просто українцям, а не представникам влади чи так званим «народним» депутатам, оскільки вони вже не здатні думати за власний народ – вони думають тільки за свою наживу та самозбереження. Чи хочемо ми такого майбутнього, чи хочемо їздити до своїх родичів, братів, сестер, матерів та дітей в іншу країну, переборюючи бюрократичні процедури та візові режими, чи слідувати словам Кобзаря: «Об’єднаймося ж, брати мої!»? І тим самим показати, що тисячі, мільйони смертей наших дідів та прадідів за незалежність цієї країни були недаремними!

Марик Бебешко

(Львівська обл.)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".